IIIIIIIIIIIII

llllllIIIIl

llllllIIIIl

Kamera: Vojtěch Dvořák
Producent, koproducent: Ondřej Šejnoha (FAMU)
Barva: Colour
Jazyk: angličtina
Synopse

Název filmu lze vnímat jako anti-captcha, text, který je snadno strojově čitelný, ale těžko srozumitelný pro člověka. Film se dokumentárně esejistickou formou zamýšlí nad problémem autokracie strojů. Apokalyptické vize inspirované filmem Terminátor se zde promítají do reality destruktivních protestů proti summitu G20, jejichž katalyzátorem, prostředkem i výsledkem jsou statistické analýzy behaviorálních modelů uskutečňované skrze počítače a telefony v našich kapsách. Koláž původních záběrů, komentovaných grafů a internetového odpadu. Pro plnohodnotné sledování filmu si prosím připravte svůj smartphone.

„Tento text může mít maximálně 200 znaků. To je jen o 60 znaků víc než tweet Donalda Trumpa.“ P. Salaba

Biografie

Petr Salaba (1990) absolvoval studijní pobyty na střední internátní škole v Norsku a na Goldcorp Centre for the Arts v kanadském Vancouveru. V současnosti studuje na katedře dokumentární tvorby na FAMU a věnuje se rovněž vývoji počítačových her a interaktivních dokumentů. Je autorem dokumentárních filmů Nejsi to jen ty (2014) a Moje země nikoho (2016) o fiktivním daňovém ráji Liberlandu.

Fotogalerie

FAMU STUDIO / Ondřej Šejnoha / Klimentská 4 / 11000 / Prague / Czech Republic / +420 234 244 402 / ondrej.sejnoha@studiofamu.cz / www.famu.cz
 
Ročník festivalu: 2017
Sekce: Česká radost
Typ premiéry: Světová premiéra
Projekční formát: Video File
Uvedení:
26.10.2017DKO I 17:00
28.10.2017Velká scéna HDJ 20:00

PAMĚŤ, GODARD, JI.HLAVA!

MFDF Ji.hlava bude letos rezonovat téma paměti

Více