Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

23. Mezinárodní festival dokumentárních filmů

ji-hlava dok cdf

Festival Identity

Platforma k setkávání a navazování kontaktů pro zástupce filmových festivalů

Festival Identity

Festival Identity je platformou pro zástupce festivalů, kteří se zde mohou setkávat, sdílet myšlenky a nápady a rozvíjet mezinárodní síť festivalových komunit.

Tématem 9. ročníku je virtuální realita, typy VR obsahu a jeho prezentace na různých festivalech.

Festival Identity umožňuje sdílení zkušeností týkajících se například zaměření festivalů, financování či dramaturgických strategií, ale také diskusi o tématech, která festivaly spojují a prohlubují tak jejich vzájemnou spolupráci. Součástí programu je prezentace českých dokumentů v soutěži – Czech Joy in the Spotlight, představení připravovaných projektů v balkánském regionu a tradiční veřejná prezentace festivalů Festival Hub.

Festival Hub 2018

V rámci Festival Hubu se představí 9 vybraných světových filmových festivalů, institucí a programů. Tato ojedinělá akce se koná v rámci projektu Festival Identity - tradičního setkání zástupců filmových festivalů na MFDF Ji.hlava.
 
Prezentace devíti filmových událostí, každá ve 20 slidech po 20 vteřinách.

 

Účastníci Festival Identity 2018

Christine Dollhofer / Crossing Europe Film Festival Linz / Rakousko; Sebastian Hoglinger / Diagonale Festival of Austrian Film / Rakousko; Volia Chajkouskaya / Northern Lights Nordic Baltic Film Festival in Belarus / Bělorusko; Yana Noel / In the Palace International Short FF / Bulharsko; Zorko Sirotic / Diversions International Short Film Festival / Chorvatsko; Ondřej Kazík / AFO (Academia Film Olomouc) / Česká republika; Pierre-Alexis Chevit / Doc Corner, Marché du Film - Festival de Cannes / Francie; Patrizia Mancini / Sunny Side of the Doc / Francie; Artchil Khetagouri / CineDoc Tbilisi / Gruzie; Ileana Stanculescu / CineDoc Tbilisi / Gruzie; Mariam Chutkerashvili / CineDoc Tbilisi / Gruzie; Medea Sharikadze/ CineDoc Tbilisi / Gruzie; Florian Weghorn /Berlinale Talents / Německo; Oksana Sarkisova / Verzio FF / Hungary Manuel Contreras / Budapest IDF / Maďarsko; Alessandro Stellino / IsReal Festival de Cinema del Reale / Itálie; Fabrizio Grosoli / Trieste FF / Itálie; Nebojsa Jovanovik / International film festival Kinenova Skopje / Makedonie; Petrula Veljanovska / MakeDox / Makedonie; Dumitru Grosei / Alternative Cinema / Moldavsko; Anna Galatonova / Chesnok FF / Moldavsko; Vladimir Perovic / Film Festival Herceg Novi - Montenegro FF / Černá Hora; Barbara Orlicz-Szczypuła / Krakow FF / Polsko; Piotr Kardas / O!PLA FF, StopTrik FF / Polsko; Szymon Stemplewski / Short Waves Festival / Polsko; Olga Bobrowska / StopTrik International FF/ Polsko; Krzysztof Sienkiewicz / Zubroffka FF / Polsko; Jolanta Dygoś / Kino na Granici / Polsko; Andrei Rus /One World Romania / Rumunsko; Petra Dobruska / One World Romania at School / Rumunsko; Ioana Brailescu / One World Romania at School / Rumunsko; Oana Ghera / One World Romania at School / Rumunsko; Irina Shatalova / MIDFF DOKer / Rusko; Cem Oztufekci / Beldocs / Srbsko; Igor Stanojevic / Beldocs / Srbsko; Mladen Vusurovic / Beldocs / Srbsko; Marko Popović / Martovski Festival / Srbsko; Monika Lošťáková / FebioFest SVK / Slovensko; Ondrej Starinský / FebioFest SVK / Slovensko; Jakub Viktorín / Visegrad Film Forum / Slovensko; Peter Cerovšek / FeKK Ljubljana Short FF / Slovinsko; Simon Popek / Ljubljana FF / Slovinsko; Melissa Lindgren / Tempo FF / Švédsko; Madeline Robert / Visions du Reel /Švýcarsko; Yin-yu Huang / Cinema at Sea - Ishigaki Island International Film Festival / Tchaj-wan;



Účastníci Festival Identity 2017

Amra Bakšič Čamo / Sarajevo FF / Bosna a Hercegovina; Daniel Queiroz / Belo Horizonte / Brazílie; Barbora Hudečková / Jeden svět / Česká republika; Markéta Pášmová / Zlín FF / Česká republika; Marina Kožul / 25fps / Chorvatsko; Zorko Sirotić / Kratki na brzinu / Chorvatsko; Koyo Yamashita / Image Forum / Japosnko; Manuel Contreras / Budapest IDF / Maďarsko; Ion Gnautiuc / Moldax FF / Moldavsko; Patrycja Czarny / Krakow Film Festival / Polsko; Ewa Szablowska / New Horizons / Polsko; Sebastian Höglinger / Diagonale / Rakousko; Aurelian Nica / BUZZ CEE / Rumunsko; Anastasia Alypova / Flahertiana / Rusko; Peter Gašparík / 4 živly / Slovensko; Dominika Fáberová / Febiofest / Slovensko; Monika Lošťáková / Febiofest / Slovinsko; Tanja Hladnik / Isola Cinema / Slovinsko; Milan Milosavljevic / Balkanima and Alternative Film/Video festivals / Srbsko; Mara Prohaska Markovic / Beldocs / Srbsko; Rada Aleksic / Beldocs / Srbsko; Wanling Chen / Taiwan IDF / Tchaj-wan; Victoria Leshchenko / Docudays / Ukrajina; Ian Bignell / Festival Formula / Velká Británie; Katie McCullough / Festival Formula / Velká Británie; Nico Marzano / ICA / Velká Británie

 

Účastníci Festival Identity 2016

Irina Demyanova/ Listapad - Minsk International Film Festival/ Bělorusko; Julie Kárová/ One World HRIDFF/ Česká republika; Hugo Rosák/ Karlovy Vary IFF/ Česká republika; Hyacinthe Pavlides/ FIDMarseille/ Francie; Petra Palmer/ Deutsches Filminstitut | goEast Film Festival/ Německo; Daniel Sponsel/ DOK.fest Munich IDFF/ Německo; Ola Staszel/ Niesse Filmfestival/ Německo; Dögg Mósesdóttir/ The Northern Wave International Film Festival/ Island; Hrönn Marinósdóttir/ Reykjavik International Film Festival/ Island; Heather Millard/ Reykjavík Shorts&Docs Festival/ Island; Sandra Jovanovska/ MakeDox Creative Documentary Film Festival/ Makedonie; Darko Nabakov/ MakeDox Creative Documentary Film Festival/ Makedonie; Virgiliu Margineanu/ Cronograf festival/ Moldavsko; Ingebjørg Aarhus Braseth/ Bergen IFF/ Norsko; Barbara Orlicz-Szczypuła/ KRAKOW FILM FESTIVAL/ Polsko; Mladen Vušurović/Beldocs IDFF/ Srbsko; Mara Prohaska Markovic/ Beldocs IDFF/ Srbsko; Rada Aleksic/ Beldocs IDFF/ Srbsko; Andjela Andric/ Beldocs IDFF/ Srsko; Petar Mitric/ European Film Festival Palić/ Srbsko; Katie McCullough/ Festival Formula/ Velká Britanie; Irina Shatalova/ Moscow IDFF DOKer/ Rusko; Shr-Tzung Tsai/ Taiwan International Documentary Festival/ Tajvan; Julia Sinkevych/ Odessa International Film Festival/ Ukrajina; Gennadiy Kofman/ DOCUDAYS UA/ Ukrajina

Účastníci Festival Identity 2015

Elvis Hoxha / International Human Rights Film Festival Albania, Albánie; Anna Razhnetsova / Cinema Perpetuum Mobile festival, Bělorusko; Izeta Gradevic / Sarajevo Film Festival, Bosna a Hercegovina; Branka Valjin / 25 FPS Festival, Chorvatsko; Eva Rybková / Jeden Svět, Česká republika; Slávka Stretavská / Karlovy Vary IFF, Česká republika; Jitka Kotrlová / Finále Plzeň, Česká republika; Ivana Formanová / AFO, Česká republika; Aurélien Marsais / États généraux du film documentaire, Francie; Péter Muszatics / Jameson Cinefest - Miskolc International Film Festival, Maďarsko; Agnes Sós / Budapest International Documentary Festival, Maďarsko; Alberto Lastrucci / Festival Dei Popoli, Itálie; Diana Kliukoityté / Vilnius Film Festival, Litva; Justinas Vancevičius / Ad Hoc: Inconvenient Films, Litva; Anastasija Popovska / Make Dox, Makedonie; Virgiliu Margineanu / CRONOGRAF Festival, Moldávie; Vuk Perovic / UnderhillFest, Černá Hora; Ingebjørg Aarhus Braseth / Bergen IFF, Norsko; Ketil Magnussen / Human Rights Human Wrongs FF, Norsko; Csilla Kato / Astra Film Festival, Rumusko; Rada Aleksic / Beldocs IDFF, Srbsko; Mara Prohaska / Beldocs IDFF, Srbsko; Tomáš Hudák / Cinematik, Slovensko; Lorena Pavlič / Isola Cinema, Slovinsko; Reta Guetg / shnitt ISFF, Švýcarsko; Gudula Meinzolt / Visions du Réel, Švýcarsko; Katie McCullough / Festival Formula, UK; Tetyana Mala / Docudays UA, Ukrajina; Nadia Pargan / 86 IFFU, Ukrajina; Bill Guentzler / Cleveland IFF, USA

Účastníci Festival Identity 2014

Kujtim Çashku / IHRFFA, Albánie; Cecilia Barionuevo / Mar del Plata Film Festival, Argentina; Anna Razhentsova / Cinema Perpetum Mobile, Bělorusko; Alexander Weis / FILMER A TOUT PRIX, Belgie; Vuk Perović / UnderhillFest, Černá Hora; Ondřej Kamenický / Jeden Svět, Česká republika; Maria Bonsanti/Cinéma du riel, Francie; Anaelle Bourguignon / FID Marseille, Francie; Adele Kohout / International Documentary Film Festival in Munich, Německo; Oksana Sarkisova / Verzio International Human Rights Documentary Film Festival, Maďarsko; Rita Balogh / DocuArt, Maďarsko; Francesco Giai Via / Torino Film Festival, Itálie; Haruka Hama / Yamagata IDFF, Japonsko; Selina Crammond / DOXA DocFilmFestival, Kanada; Eroll Bilibani / Dokufest, Kosovo; Kirijana A. Nikolloska / MakeDox, Makedonie; Virgiliu Margineanu / CRONOGRAF Festival, Moldávie; Tor Fosse / Bergen International Film Festival, Norsko; Barbara Orlicz-Szczypuła / Krakow Film Festival, Polsko; Alyona Bocharova / Beat Film Festival, Rusko; Tomáš Hudák / IFF Cinematic, Slovensko; Mladen Vušurović / Beldocs IDFF, Srbsko; Pavel Smejkal / IFF Bratislava, Slovensko; Gennadiy Kofman, Docudays UA / Ukrajina; Darya Bassel, Docudays UA, Ukrajina; Illia Gladshtein / Festival of film and urbanism "86", Ukrajina; Michael Stewart / Open City Docs Fest, Velká Británie; Katie McCullough / Festival Formula, Velká Británie; Adam Pugh / The Independent Cinema Office, Velká Británie

Účastníci Festival Identity 2013

Charlie Phillips / Sheffield, UK; Adele Kohout / DOK.Fest Munich, DE; Orsolya Komlósi / Dialektus, HU; Kateřina Bartošová / Jeden svět, CZ; Hana Kulhánková / Jeden svět, CZ; Jan Jílek / LFŠ, CZ; Stefan Adrian / GoEast, DE; Charlotte Cook / Hot Docs, CA; Mikael Fellenius / Goteborg, SE; Elena Fortes / Ambulante Documentary Film Festival, MEX; Veton Nurkollari / Kosovo festival – Dokufest, KOSOVO; Arthur Liebhart / Planete+Doc film festival, PL; Tomáš Hudák / IFF Cinematic, SK; Maja Malus Ashdari / Revija slovenskega dokumentarnega filma, SI; Ivana Mikolič / Animafest, HR; Marcin Łuczaj / Zubroffka Short Film Festival, PL; Kateřina Fojtová / Zlínfest, CZ; Lovorka Lizatovic / ZagrebDOX, HR; Hyacinthe Pavlidés / FID Marseille, FR; Vitaly Mansky / Artdocfest, RUS; Rada Sešić / Sarajevo Film Festival, BiH; Jakub Korda / AFO, CZ; Manuela Ruggeri / Visions Du Réel, CH; Miriam Blume / Vencouver Bienalle, CA; Christine Bobyn / Vencouver Bienalle, CA; Melissa Lindgren / Tempo Documentary Festival, SE; Markéta Hodoušková / A l’Est du Nouveau’, FR


Účastníci Festival Identity 2012

Aida Abbasová / Anifilm, CZ; Taher Alwan / Baghdad International Film Festival, IRQ; Andrés Avila Reyes / Sunny Side of The Doc, FR; Gaby Babic / GoEast, DE; Iulia Blaga / Film New Europe, RUS; Anelle Bourguignon / FID Marseillle, FR; Özge Baykan Calafato / Abu Dhabi Film Festival, UAE; Jana Černík / Czech Film Center, CZ; Emmanuel Chicon / Visions du Réel, CH; Daniela Chlapíková / 4 živly, SK; Margaret Charlotte Cook / Hot Docs, CA; Rebecca DePass / FID Marseille, FR; Patricia Drati Ronde / CPH:DOX, DK; Marina Dykukha / Docudays UA, UA; Jozef Gréč / Film a dějiny, CZ; Teddy Grouya / AmDocs Palm Springs, USA; Jaroslava Hynštová / Zlín Film Festival, CZ; Orsolya Komlósi / Palantir Film Visual, HU; Dunja Kusturica / Kustendorf Film Festival, SRB, Jukka-Pekka Laakso / Tampere Film Festival, FIN; Truls Lie / Le Monde diplomatique, N; Kate MacKay / Images Festival, USA; Nikolaj Nikitin / Berlinale, DE; Markéta Pášmová / Zlín Film Fest, CZ; Martin Pošta / Fresh Film Fest, CZ; Anna Purkrábková / Karlovy Vary International Film Festival, CZ; Tomáš Rychecký / Anifilm, CZ; Eva Šafránková / Finále Plzeň, CZ; Pavel Smejkal / International Film Festival Bratislava, SK; Paul Sturz / True/False Film Fest, USA; Will Tizard / Variety, USA; Radka Weiserová / Fresh Film Fest, CZ; Lisya Yafet / OpenCity London, UK; Milena Milka Zajević / ZagrebDox, HR

 

Účastníci Festival Identity 2011

Sinai Abt / Docaviv, IL; Jenny Billeter / Visions du Reel, CH; Luboš Bišto / DOCsk Košice, SK; Ana Alexandra Blidaru / One World Romania, RO; Kaveh Daneshmand / Iranian Film Festival Prague, CZ; Rebecca De Pas / La Roche sur Yon, FR; David Dinnell / Ann Arbor Film, USA; Martina Dulebova / DOCsk Košice, SK; Marion Gravoulet / Aye Aye, FR; Teddy Grouya / American Doc. Film Festival, USA; Sean Farnel / Hot Docs, CA; Jadwiga Hučkova / Krakow Festival, PL; Daniela Chlapikova / Summer Film Seminar 4 elements, SK; Aleš Kapsa / Musaionfilm, CZ; Theodore Kennedy / Ann Arbor Film, USA; Jakub Korda / AFO, CZ; Paolo Moretti / Bienalle di Venezia, IT; Andjelka Nenezic / Underhillfest, MNE; Barbara Orlicz / Krakow Festival, PL; Barbara Pichler / Graz Diagonale, AT; Robert Rampaček / DOCsk Košice, SK; Jean-Pierre Rehm / FID Marseille, FR; Pavel Smejkal / IFF Bratislava, SK; Ondrej Starinsky / Enough of the Silence, SK; Necati Sonmez / DOCUMENTARIST, TR; Wright Oliver / OpenCity London, UK

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
UPP
Current time