Docu Talents

Váš průvodce zbrusu novými dokumenty, které se právě natáčejí ve střední a východní Evropě – regionu s dlouhou dokumentární tradicí, kde se v poslední době vynořila řada pozoruhodných a kreativních filmových tvůrců. Režiséři a producenti vybraných celovečerních dokumentů představují své projekty v osmiminutových prezentacích.

DOCU TALENTS / 14. ročník / 10. – 17. srpna 2018 / Sarajevo FF

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK: 1. června 2018

Režisérům a producentům 10 vybraných projektů bude poskytnuta industry akreditace na Sarajevo FF a ubytování na dvě noci.

KONTAKT / Jarmila Outratová / Head of Industry Office / jarmila@ji-hlava.cz

PŘIHLASTE SE PROSTŘEDNICTVÍM FORMULÁŘE DOCU TALENTS 2018 NA NAŠÍ VISITOR PAGE.

Pokud ještě v naší databázi nemáte účet, vyplňte prosím na Visitor page základní identifikační údaje a vytvořte si heslo. Registrace na Visitor page vám usnadní další komunikaci s MFDF Ji.hlava a váš účet budete moci využívat i v následujících ročnících. Po absolvování základní registrace se vám zpřístupní formulář Docu Talents 2018.

--------------

Určeno pro tyto projekty:
Středo- nebo dlouhometrážní dokumentární projekty ve fázi produkce nebo postprodukce s předpokládanou premiérou mezi zářím 2018 a srpnem 2019.

Určeno pro projekty pocházející z těchto zemi:
Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Estonsko, Gruzie, Maďarsko, Kosovo, Lotyšsko, Litva, Makedonie, Moldavsko, Černá Hora, Polsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Ukrajina

--------------

Docu Talents funguje od roku 2005 jako startovací rampa pro řadu dokumentárních filmů. Připomeňme například filmy Králík po berlínsku, Slepé lásky, Nesvatbov, Problém s komáry a jiné příběhy, Jak se vaří dějiny, René, Pevnost, Roura, Danielův svět, V paprscích slunce, FC Roma, Příbuzní nebo The Road Movie.
 
Každý rok jsou k účasti na akci zváni festivaloví dramaturgové, distributoři, nákupčí a místní i zahraniční novináři. Režiséři a producenti představí 10 vybraných projektů v osmiminutových prezentacích, jejichž součástí je i tříminutový trailer. Po skončení prezentací následuje neformální večírek a one-to-one setkání prezentujících se sales agenty a zástupci filmových festivalů.

Dokumentární projekty vybírají zástupci MFDF Ji.hlava.

--------------