Seminář psaní o dokumentárním filmu

11. ročník semináře Média a dokument se bude konat v rámci 21. MFDF Ji.hlava od 25. do 29. října 2017

Filmová kritika, a to nejen ta, která reflektuje současný dokumentární film, si od svého pisatele žádá specifickou výbavu. Je třeba být nejen literárně zručný, ale také o filmu efektivně a kriticky přemýšlet v co nejširším kontextu. Kvalitní mediální reflexe dokumentárního filmu je důležitým prostředkem pro rozvoj dokumentární kinematografie a mnohdy se stává i společenským tématem. 

Letos již po jedenácté nabízíme studentům žurnalistiky, filmové vědy a dalších humanitních oborů možnost zdokonalit své texty pod vedením významných českých novinářů, kritiků a teoretiků, se kterými se účastníci semináře naučí nahlížet na dokument z mnoha úhlů, podrobovat jej analýze, nacházet a formulovat argumenty, kterými nejlépe podpořit hlavní teze svých textů. Přednášky zahraničních lektorů pak otevřou další témata mediálního otisku dokumentárního filmu a dají nahlédnout do mezinárodního kontextu psaní o filmu. 

Studenti se v rámci semináře účastní i festivalu samotného. Sledují festivalové dění a intenzivně připravují své kritické texty. Ty pak na závěr v malých skupinách analyzují. Seminář je možno absolvovat i jako volitelný předmět studentova univerzitního rozvrhu.

Účastníci semináře dostanou akreditaci PRESS zdarma a festival jim nabízí zajištění nízkorozpočtového ubytování (které studenti hradí sami).

 

Přihlásit se můžete na naší VISITOR PAGE
prostřednictvím formuláře Press - Média a dokument.

 

V případě nejasností nebo otázek k minulému či nadcházejícímu ročníku semináře nás kontaktujte: pressservice@ji-hlava.cz

 

 

 

Za podpory Kreativní Evropy - MEDIA program Evropské Unie