Cena Respektu 2017

Týdeník Respekt a MFDF Ji.hlava ocení nejlepší audiovizuální reportáž

Týdeník Respekt ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Ji.hlava vyhlašuje 11. ročník soutěže o Cenu Respektu za nejlepší televizní, video či online investigativní reportáž s politickým či společenským tématem. Cena Respektu každoročně upozorňuje na zásadní domácí i zahraničí reportáže odvysílané v období od 1. října 2016 do 1. října 2017.

Jeden reportér či reportérka může přihlásit nejvýše jednu reportáž. Soutěž je otevřena všem médiím, která podporují kvalitní, nezávislou a odpovědnou žurnalistiku.

Dramaturgická rada týdeníku Respekt a MFDF Ji.hlava vybere 10 reportáží ze všech přihlášených do užšího výběru. Z něj pak porota složená z redaktorů a redaktorek Respektu zvolí vítěze.

Vítězná reportáž bude vyhlášena 24. října 2017 na Slavnostním zahájení 21. ročníku Mezinárodního
festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

 

Kontakt: Natálie Neudačina / asistentka PR a média / natalie@ji-hlava.cz

 

Nejlepší reportáž roku 2016

Cenu si v roce 2016 odnesla reportérka České televize Markéta Dobiášová za investigativní reportáž Obchod s nadějí. V ní rozkrývá kauzu experimentální léčby kmenovými buňkami, za kterou si česká renomovaná vědkyně nechávala od svých pacientů trpících ALS platit desetitisíce, i když účinnost této metody nebyla stále prokázána.

„Cenu Respektu za nejlepší televizní, video či online reportáž udělujeme reportérce České televize Markétě Dobiášové za důkladnou investigativní práci v profesně i lidsky složité kauze. Za společenský dopad, jejž výsledek její práce přinesl,“ shodla se porota tvořená redaktory týdeníku Respekt.

Obchod s nadějí (Markéta Dobiášová)

 

-------------------

Respekt shrnuje a analyzuje nejdůležitější politické, ekonomické a kulturní zprávy z České republiky a ze zahraničí. Dobré jméno si získal především díky své investigativní a reportážní žurnalistice. Od svého vzniku si rovněž udržuje pozici vlivného názorového týdeníku.