Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

23. Mezinárodní festival dokumentárních filmů

ji-hlava dok cdf


Balkánské dokumentární centrum

V posledních devíti letech se BDC Discoveries stalo hlavním balkánským programem poskytujícím trénink, podporu expertů a možnosti networkingu dokumentárním projektům ve fázi vývoje. Poslední modul workshopu tohoto roku se uskuteční na MFDF Ji.hlava ve formě veřejné prezentace sedmi vybraných projektů balkánských vycházejících talentů.

BDC je považován jak poskytovateli financování, tak tvůrci za novou spojnici mezi balkánským regionem a zbytkem Evropy. Balkánské dokumentární centrum stojí za dvěma nejproslulejšími vzdělávacími programy – Discoveries určenému pro vznikající projekty a Docu Rough Cut Boutique, ve spolupráci s MFF Sarajevo, určenému pro dokumentární filmy ve fázi hrubého střihu. V roce 2018 BDC přišlo s novou iniciativou – Filming ICH, věnovanou dokumentárním filmům s tématem nehmotného kulturního dědictví, který je organizován ve spolupráci s UNESCO.


Moderátor

Neda Milanova / Junior Producer, AGITPROP / Bulharsko

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt