Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Bizarní politické menu: Šťastné pondělí Jindřicha Šídla

Projekce videa a diskuze s tvůrci

 

Interpretace satirického pořadu, který se ohlíží za událostmi minulého týdne a glosuje českou politiku i další společenská témata. Jde o pokračování Šídlovy předchozí mediální praxe politického komentátora převedené do video formátu. Pořad vzniká ve spolupráci s Tomášem Dusilem a je součástí pondělního vydání Seznam zpráv. Jakými postupy lze satiricky reflektovat českou politiku a k čemu je to dobré?

 

Hosté

Jindřich Šídlo

Novinář a politický analytik. Vystudoval žurnalistiku na FSV UK. V médiích se pohybuje od roku 1992. Pracoval v Českém deníku, Respektu, MF DNES, Hospodářských novinách a České televizi. Od září 2016 působí v redakci Seznam Zprávy a TV Seznam, kde uvádí svůj satirický pořad Šťastné pondělí. V roce 2018 za něj získal dvě Křišťálové lupy.

 

Moderuje

Ivana Průchová

Vystudovala komparativní historii na Středoevropské univerzitě. Je autorkou studie Farce After Velvet o české polistopadové satiře. Rovněž se zabývala symbolickou dimenzí otevření první pobočky McDonaldu v Maďarsku v roce 1988. Podílela se na vzniku dokumentu Queuing for Change o společenské paměti na tuto událost.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt