Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

23. Mezinárodní festival dokumentárních filmů

ji-hlava dok cdf


Chudé Česko


Česká republika stále bohatne. Problémem ale je, že velké množství lidí to nepociťuje. Příčina je jasná – dluhy, exekuce, malá šance na oddlužení. Velký projekt Aktuálně.cz a HN „Chudé Česko“ nedávno zmapoval obří rozměry exekučních pastí i dalších problémů, které řeší každý desátý obyvatel ČR. Kudy z toho ven? Mají tito lidé ještě šanci? Jak silně tato armáda milionu frustrovaných lidí ovlivňuje společenské dění v zemi? Odpovědi nabídne veřejná debata s autory projektu Chudé Česko Martinem Bibenem, Nikitou Poljakovem, fotografem Jakubem Plíhalem a novinářkou Sašou Uhlovou.


Ve spolupráci s Aktuálně.cz.


Martin Biben

Český novinář. Reportér Aktuálně.cz a Hospodářských novin. Zabývá se mimo jiné tematikou sociálně vyloučených lokalit. Píše reportáže, příběhy s tematikou lidských práv, kriminální story i texty na téma doprava, armáda, životní prostředí. Téměř dvacet let působil v MF DNES, ve vydavatelství Economia je dva roky.


Jakub Plíhal
Český fotoreportér. Pro zpravodajský server Aktuálně.cz fotí od roku 2014. Za sérii snímků ze severního Iráku získal ocenění v soutěži Czech Press Photo. V letošním roce fotograficky zpracoval projekt Chudé Česko.


Nikita Poljakov
Český novinář. Zástupce šéfredaktora Hospodářských novin. Akademické znalosti v oboru několik let prohluboval na londýnských univerzitách, naposledy na London School of Economics and Political Science. Dlouhodobě se věnuje průmyslovému sektoru, energetice, finančním skupinám a private equity fondům. Ve vydavatelství Economia pracuje více než šest let.


Saša Uhlová
Česká novinářka. Vystudovala romistiku, po studiích se živila terénním výzkumem v sociálně vyloučených lokalitách. Čtyři roky učila na Romské střední škole sociální v Kolíně, od té doby pracuje jako novinářka (Deník Referendum, Romano Vodi, Alarm). V roce 2017 zmapovala pracovní podmínky nekvalifi kovaných a nízkopříjmových skupin obyvatel. V rámci projektu vydala reportáže v internetovém deníku Alarm a vystupovala i v dokumentu Apoleny Rychlíkové Hranice práce.


Moderuje: Josef Pazderka
Český novinář a reportér, dlouholetý zahraniční zpravodaj České televize (v letech 2006 až 2010 v Rusku a v letech 2012 až 2016 v Polsku). Od listopadu 2016 byl zástupcem šéfredaktora webu Aktuálně.cz, od dubna 2018 je jeho šéfredaktorem.


Jazyk: čeština

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
UPP
Current time