Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Církev pro třetí milénium

 

Rozhovor

 

Papež František se konzervativním katolíkům jeví jako příliš radikální, těm liberálním a lidem mimo církev jeho kroky často nestačí. Dokáže být současná katolická církev inspirací pro své okolí a nabízet lék proti strachu, nedůvěře, společenskému odcizení nebo environmentální krizi? Jak se katolíci staví k choulostivým otázkám, jako jsou reprodukční práva žen a LGBT komunity?

Ve spolupráci s Českou křesťanskou akademií, Jihlava.

 

Hosté

Tomáš Holub

Vystudoval teologii a filozofii. Dizertaci obhájil z křesťanské etiky na téma Etické aspekty boje proti terorismu ve světle učení o tzv. spravedlivé válce. Byl prvním vojenským kaplanem a v letech 1996 až 2006 hlavním kaplanem Armády České republiky. V roce 2016 byl jmenován plzeňským biskupem. Svůj úřad rád přibližuje široké veřejnosti například prostřednictvím twitterového účtu.

 

Martin Veselovský

S moderováním začal v roce 1992 v radioklubu Hlas Ameriky a později na rádiu Evropa 2. Objevil se v pořadu SOS na Primě, moderoval Áčko a Sedmičku na TV Nova. Mezi lety 2000 a 2014 pracoval pro Český rozhlas. Od roku 2008 moderoval pořad Události, komentáře na ČT24, odkud odešel v roce 2014. Ve stejném roce spolu s Danielou Drtinovou založil projekt DVTV, který začal dodávat video obsah pro Aktuálně.cz.

 

Moderuje

Josef Pazderka

Český novinář a reportér. Vystudoval historii na FF UK a rozvojová studia na Oxford Brookes University. Pracoval ve společnosti Člověk v tísni, od roku 2005 v České televizi. V letech 2006 až 2010 byl zpravodajem ČT v Rusku a mezi lety 2012 a 2016 informoval o Polsku, Pobaltí a východní Evropě z Varšavy. Od listopadu 2016 byl zástupcem šéfredaktora webu Aktuálně.cz, od dubna 2018 je jeho šéfredaktorem.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt