Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Creative Europe MEDIA - Investice do kreativity

Poznejte příležitosti, jaké nabízí CE MEDIA v oblasti financování vašich filmů, festivalů nebo distribučních projektů. Jaké jsou podmínky pro podporu a strategie, podle nichž máte postupovat? Co nastane po roce 2020, až současný program skončí?


Program CE MEDIA slouží finanční podpoře filmového a audiovizuálního odvětví v oblastech vývoje, distribuce a propagace nových děl. Napomáhá spuštění projektů s celoevropským dosahem a podporuje nové technologie; umožňuje evropským filmovým a audiovizuálním dílům včetně celovečerní hrané tvorby, televizních filmů, dokumentárních filmů a nových médií v nalezení nových trhů s přesahem národních a evropských hranic; financuje filmové vzdělávání a vývoj. Celkový rozpočet programu CreativeEuropepro období let 2014-2020 je 1,462 miliardy EUR, z čehož 56 % (818 720 000 EUR) je vyčleněno na podprogram MEDIA. CreativeEurope – MEDIA je pokračovatelem programu MEDIA, který zajišťuje finanční podporu evropské audiovizuální branže od roku 1991. 


Řečník
Daniela Staníková / Head of Creative Europe Desk Czech Republic - MEDIA

 

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt