Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Debata s Gabriele Kranzelbinderovou: Jak na česko-rakouské koprodukce

Kavárna Muzeum - Masarykovo nám. 55

Dlouholetá spolupráce jihlavského festivalu a Asociace producentů v audiovizi letos pokračuje mimo jiné nově udělovanou cenou APA World Excellence Award pro významné producenty dokumentárních filmů. Jako první si tuhle cenu převezme Rakušanka Gabriele Kranzelbinderová, která s režisérem Hubertem Sauperem vyhrála mimo jiné EFA Award for Best Documentary za film We Come as Friends nebo s významným experimentátorem Gustavem Deutschem natočila filmovou variaci na obrazy amerického malíře Edwarda Hoppera. S českými filmaři bude Gabriele v Jihlavě diskutovat o tom, jak by se dala rozšířit a prohloubit doposud poměrně malá spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem na poli autorského uměleckého filmu. 

 

Řečníci

Gabriele Kranzelbinder / producentka / Rakousko

Zuzana Mistríková / prezidentka Asociace nezávislých producentů / Slovensko

Radim Procházka / producent / Česká republika

Vratislav Šlajer / producent, předseda představenstva, APA / Česká republika

 

Moderátor

Richard Němec / člen představenstva Státního fondu kinematografie a expert Slovenského audiovizuálního fondu / Česká republika

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt