Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Dělí nás Rusko?: Voxpot

Projekce videa a diskuze s tvůrci

 

Premiéra epizody z reportážního cyklu žurnalistického kanálu Voxpot. Tým Voxpotu se vypravil do Ruska, Finska a Česka, kde zkoumal strategie informačního působení Ruska mimo své hranice. Kde jsou limity ruské informační politiky a státní propagandy, co tím tato země sleduje a kdy za polarizovanou společnost vinit víc domácí hráče, než uklády z Kremlu?

 

Hosté 

Vojtěch Boháč 

Studoval mezinárodní vztahy a politologii na Masarykově univerzitě v Brně. Psal pro Právo, A2larm, The Moscow Times a další média. Spolu s Anetou Václavíkovou před rokem založil reportážní kanál Voxpot, který se věnuje globální žurnalistice. Jako reportér působil v oblasti mnoha válečných konfliktů, mimo jiné na Ukrajině, v Afghánistánu nebo na Středním východě.

 

Moderuje 

Ivo Bystřičan

Nezávislý producent a filmař. Ve své tvorbě se zaměřuje na sociální a historická témata. Spolupracuje s Českou televizí v dokumentární sekci a vedle toho organizuje dílny a přednáší. Je autorem několika nezávislých snímků i mnoha televizních dokumentů. Často točí na jiných kontinentech a nyní se zabývá hlavně možnostmi mezinárodní koprodukce v dokumentární tvorbě.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt