Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Dokud budou prasáci: Branky, body, kokoti

Projekce videa a diskuze s tvůrci

 

Branky, body, kokoti jsou svérázným videoprojektem webu Blesk pro ženy, který vnáší feministické pohledy do zpravodajského žánru. Tvůrci v pořadu účtují s přetrvávajícím sexismem a na dehonestující výroky o ženách a LGBT komunitě reagují s kritikou plnou drzého rozčarování.

 

Hosté 

Petr Cífka 

Režisér, producent a autor námětu pořadu Branky, body, kokoti. Je šéfem videoobsahu ve společnosti Czech News Center. Stál u vzniku filmu Moje svoboda. Také je autorem blogů 1000 věcí, co mě serou a Poslední důvod, proč se nezabít, které vyšly knižně a byly zdramatizovány v Divadle pod Palmovkou.

 

Tereza Dočkalová 

Vystudovala herectví na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a poté působila v ostravské Komorní scéně Aréna. Od roku 2014 je členkou souboru Divadla pod Palmovkou. Je ji tam možné vidět jako Doru v Žítkovských bohyních či jako Ibsenovu Noru. Je držitelkou dvou Thálií. Od roku 2018 moderuje satirický pořad Branky, body, kokoti, kde glosuje sexistické výroky a přetrvávající genderové stereotypy.

 

Moderuje 

Bohdan Bláhovec

Dokumentarista, absolvent FAMU. Jeho celovečerní debut Show! získal Cenu české filmové kritiky. Kromě filmové dráhy patří k průkopníkům slam poetry v ČR. Jako občasný herec spolupracuje se Studiem Hrdinů či Chemickým divadlem. Moderoval televizní pořad o literárním dění ASAP.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt