Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

23. Mezinárodní festival dokumentárních filmů

ji-hlava dok cdf


Dokumentární dialog s Adamem Michnikem O demokracii, Polsku, společnosti i politice a populismu


Spoluvytvářel dějiny Polska a s ním i střední Evropy. Jeden z lídrů Solidarity a polské demokratické opozice před rokem 1989, poradce polského prezidenta Lecha Wałęsy, který se účastnil polského kulatého stolu, u něhož v roce 1989 probíhaly první diskuze komunistické moci s opozicí.


Adam Michnik
Polský novinář, historik a spisovatel. V současné době je šéfredaktorem polského deníku Gazeta Wyborcza. V roce 1976 spoluzaložil Výbor na obranu dělníků (KOR). V 80. letech byl jednou z předních postav Solidarity. Kvůli výstupům proti komunistickému režimu strávil v polských věznicích celkem šest let. V letech 1989 až 1991 působil jako poslanec.


Moderuje: Marek Hovorka
Ředitel Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Festival založil v roce 1997. V letech 1998–2005 studoval katedru dokumentární tvorby pražské FAMU. Je spoluzakladatelem sítě evropských dokumentárních festivalů Doc Alliance, filmového trhu East Silver, online platformy pro distribuci dokumentárních filmů DAFilms.


Moderuje: Filip Remunda

Český režisér, kameraman a producent. Vystudoval katedru dokumentární tvorby na FAMU. Je spoluzakladatelem Institutu dokumentárního filmu, který pomáhá prosazení českého filmu v zahraničí. Do širšího povědomí veřejnosti se vryl spolu s Vítem Klusákem kontroverzní filmovou reality show o fiktivním hypermarketu Český sen. Je držitelem Ceny Pavla Kouteckého za film Pulec, králík a Duch svatý.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
UPP
Current time