Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

23. Mezinárodní festival dokumentárních filmů

ji-hlava dok cdf


Eurimages a dokumenty

Calleja představí princip výběru na příkladech již podpořených snímků. 


Anton Calleja
pracuje od srpna roku 2006 jako projektový manažer v evropském koprodukčním fondu Eurimages. Na starosti zde má jak hrané filmy, tak celovečerní dokumenty. Pracuje zde také jako právní poradce. Před tím působil jako právník na Maltě, v Londýně a v Lucembursku. Jako právník zastupoval producenty a další filmové profesionály. Svá studia práv zakončil prací na téma fiskální a finanční stimuly filmového průmyslu. V roce 2001 studoval v Římě filmovou produkci a v roce 2012 dokončil přípravný producentský kurz EAVE.


Koprodukční projekty fondu Eurimages vedené Antonem Callejou zahrnují celovečerní dokumenty jako např. dokument Into Eternity Michaela Madsena (2010 – oceněný na Mezinárodním festivale dokumentárních filmů Green Screen), The Forogotten Space Noela Burche a Allana Sekuly (2010 – Benátský festival, cena v soutěžní sekci Horizonty), Ať žijí protinožci! Victora Kossakovskeho (2011 – nominován na cenu za nejlepší dokument EFA), Michel Pettrucciani! Michaela Radforda (2011 – Cannes), Sladký život kurev Michaela Glawoggera (2011), Přicházíme jako přátelé Huberta Saupera (2013 – cena Peace Film Prize, Berlinale a Zvláštní cena poroty, Filmový festival Sundance), Frankofonie Alexandra Sokourova (2015 – Benátský filmový festival), Německá mládež Jeana-Gabriela Periota (2015 - Berlinale), Houstone, máme problém! Žigy Virce (2016 - Tribeca), Zud Marty Minorowiczové (2016 - Berlinale), Nothingwood Soni Kronlundové (2017 – Quinzaine des réalisateurs, Cannes) a The Prince and the Dybbuk Elwiry Niewiery a Piotra Rosolowskiho (2017 – Cena za nejlepší dokumentární film, Benátský filmový festival). 


Prezentující

Anton Calleja / Projektový manažer pro dokumenty a hrané filmy, Eurimages / Francie

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt