Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

25. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Imaginace ve velkém

Rozhovor

 

Moderní technologie otevírají možnosti, o nichž se kdysi lidem ani nesnilo. Spoustu dříve neřešitelných problémů lze najednou překonat celkem snadno. Technologie nemění naše životy pouze v Evropě, ale přináší změny i do nejzazších koutů Afriky. Inovace na míru pro Afriku často evokují ty nejsmělejší představy a připomínají science fiction. O jaké přesně jde? Pomáhají řešit problémy tamních obyvatel nebo naopak spíše nové problémy vytváří? A vznikají v Africe jedinečné inovace, které vychází z tamní životní zkušenosti? 

 

Host

Jonathan Ledgard

Myslitel v oblastech technologií, přírody a rozvojových ekonomik. Dvacet let pracoval jako zahraniční zpravodaj v časopise The Economist. Coby ředitel pracoviště na švýcarské polytechnice vytvořil koncept nákladních dronů a dronových letišť pro Afriku. Jeho poslední román Submergence byl oceněn jako kniha roku deníkem New York Times. V minulosti také působil jako hostující profesor na ČVUT.

 

Moderuje

Tomáš Lindner

Od roku 2008 pracuje v týdeníku Respekt, kde vede zahraniční rubriku. Věnuje se hlavně Německu, geopolitice, soudobé Africe, migraci a integraci. Je autorem knihy reportáží z jihu Afriky Čekání na období dešťů (2008) a společně s Ondřejem Kundrou napsal knihu o příčinách radikalizace mladých evropských muslimů nazvanou Můj syn terorista (2017).

 

Ve spolupráci s magazínem Respekt.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Creative Europe
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt