Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

23. Mezinárodní festival dokumentárních filmů

ji-hlava dok cdf


Industry Drink s producenty filmů Kluk z války & Můj neznámý vojín


Analog Vision a Fabian&Fred uvedou filmy Kluk z války a Můj neznámý vojín v soutěžní sekci První světla


Na Ukrajině probíhá v plném proudu válka. Snímek Kluk z války vypráví příběh teenagera Artioma z venkova, který si chystá splnit svůj celoživotní sen – stát se vojákem v elitní jednotce. Jeho kamarádi a rodina jej ale od jeho plánu odrazují. Nastává den, kdy se má projevit jako dobrovolník bojující proti proruským separatistům, nicméně stane se tak s mnohem slabším úspěchem, než doufal. Ani kamarádi a rodina tak vůči jeho schopnostem nemají příliš velkou důvěru.


Jaké to je, stát se proti vlastní vůli okupantem? Prostřednictvím známých i archivních materiálů z celé Evropy a Ruska vyprávíme příběh rodiny režisérky Anny Kryvenko o tom, jak velká politika ničí životy obyčejných lidí. Teprve před několika lety režisérka odhalila rodinné tajemství – příběh jejího prastrýce, který v roce 1968 přijel do Československa jako součást sovětských okupačních vojsk.


Analog Vision: www.facebook.com/analogvsn/

Fabian& Fred: www.fabianfred.com/

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
UPP
Current time