Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

25. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Karel Veselý, Miloš Hroch: Všechny kočky jsou šedé

Přednáška přes ZOOM v českém jazyce.

Na událost se hlaste přes tento odkaz.

 

Kde se berou v popu deprese a proč je dnešní nezávislá hudba tak posedlá smutkem? Přednáška s videoklipovými ukázkami hudebních publicistů známých z Radia Wave nebo časopisů Full Moon a A2. V přednášce spojené s jejich novou stejnojmennou knihou s klipovými ukázkami Hroch s Veselým vysvětlí dějiny smutku v populární hudbě a cestu k naději. Od Beatles přes Joy Division a Sufjana Stevense až k dnešnímu emo rapu, Veselý a Hroch spojují beznaděj v popu s politikou a apokalyptickým myšlením, které je nutné nahradit novým optimismem. Nastal už čas na optimistické písně? 

Karel Veselý (1976) je nezávislý hudební publicista. Je členem redakce hudebního časopisu Full Moon, spolupracovníkem Radia Wave a přispěvatelem online médií Aktuálně.cz nebo Alarm. V roce 2010 vydal knihu Hudba ohně, je spoluautorem publikace Planeta Nippon (2017) nominované na cenu Magnesia Litera. Ve stejném roce také vydal svoji románovou prvotinu BombaFunk. 

Miloš Hroch (1989) je nezávislý hudební publicista. Pracoval jako hudební redaktor Radia Wave (ČRo), pravidelně publikuje v kulturním čtrnáctideníku A2, na serverech Aktuálně a Alarm, v hudebním časopisu Full Moon, týdeníku Respekt nebo Salonu Práva. Je editorem knihy Křičím: „To jsem já.“ Příběhy českého fanzinu od 80. let po současnost (Page Five, 2017). 

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Creative Europe
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt