Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

23. Mezinárodní festival dokumentárních filmů

ji-hlava dok cdf


Kopou současná česká média ve společnosti příkopy, nebo je zasypávají?


V říjnu si připomínáme 100 let od vzniku samostatného Československa. Mnozí lidé se ptají, co ze společných ideálů republiky nám vlastně zbylo. Najdeme v současné silně polarizované české společnosti ještě nějaký malý základ, který nás spojuje? Dokážeme se o něm bez emocí a útoků bavit? Pomáhají současná média v Česku takové debatě, nebo ji spíše vyostřují? Beseda s hosty online deníku Aktuálně.cz, jednoho z mediálních partnerů MFDF.


Ve spolupráci s Aktuálně.cz


Martin Fendrych

Český novinář, spisovatel a bývalý politik. Byl redaktorem
týdeníku Respekt, kde krátce zastával i funkci šéfredaktora. Působí jako komentátor Aktuálně.cz a deníku Insider. Po roce 1989 byl mluvčím federálního ministra vnitra Jána Langoše či náměstkem ministra vnitra Jana Rumla.


Josef Pazderka
Český novinář a reportér, dlouholetý zahraniční zpravodaj
České televize (v letech 2006 až 2010 v Rusku a v letech 2012 až 2016 v Polsku). Od listopadu 2016 byl zástupcem šéfredaktora webu Aktuálně.cz, od dubna 2018 je jeho šéfredaktorem.

 

Kateřina Šafaříková
Česká novinářka. Působí v redakci Respektu, nejprve jako redaktorka zahraniční rubriky a poté ekonomiky, kterou i vedla. Pět let působila jako zpravodajka Lidových novin v Bruselu. Trvale se věnuje zahraniční politice ČR, Evropě a tématům se společenským rozměrem. Zahraniční novinářskou obcí byla zvolena jedním z deseti nejlepších zpravodajů v Bruselu v období 2004 až 2009. Pracovala také v České televizi. V roce 2017 obdržela Cenu Karla Havlíčka Borovského.


Saša Uhlová

Česká novinářka. Vystudovala romistiku, po studiích se živila terénním výzkumem v sociálně vyloučených lokalitách. Čtyři roky učila na Romské střední škole sociální v Kolíně, od té doby pracuje jako novinářka (Deník Referendum, Romano Vodi, Alarm). V roce 2017 zmapovala pracovní podmínky nekvalifikovaných a nízkopříjmových skupin obyvatel. V rámci projektu vydala reportáže v internetovém deníku Alarm a vystupovala i v dokumentu Apoleny Rychlíkové Hranice práce.


Moderuje: Petr Vizina
Český novinář a hudebník. Absolvent Katolické teologické
fakulty UK. V současnosti je vedoucím kulturní redakce zpravodajství České televize. V minulosti svými články přispíval do Lidových novin, Hospodářských novin, Respektu či Reflexu. Dříve působil jako bubeník v kapelách Otcovy děti, Traband a Šarközi.


Jazyk: čeština

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
UPP
Current time