Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Nepříjemný mladý hlas: videozáběry z projevů mladých aktivistů

Komentovaná projekce videa a diskuze

 

Reflexe veřejných projevů mladých klimatických aktivistů Grety Thunberg, Kathy Jetnil-Kijiner a Yeb Saño a jejich vliv v kontextu globálního klimatického hnutí, mediální reflexe a politických dopadů.

 

Foto: Markus Spiske

 

Hosté

Jan Beránek 

Spoluzakladatel Hnutí DUHA, kde v 90. letech vedl energetickou kampaň včetně akcí za ukončení stavby jaderné elektrárny Temelín. V letech 2003 až 2005 vedl českou Stranu zelených. Poté začal pracovat pro Greenpeace jako lídr klimatické kampaně ve východní Evropě, později z Amsterodamu řídil globální kampaň k jaderné energetice a klimatu. Jako specialista na radiační ochranu vedl expertní tým Greenpeace ve Fukušimě. Nyní má v Amsterodamu na starosti strategie organizačního rozvoje Greenpeace.

 

Sini Harkki 

Finská aktivistka. Vede kampaně Greenpeace se zaměřením na klimatickou změnu a lesy. Problematikou ničení životního prostředí a aktivistickou politikou se zabývá již dvacet let. Věnuje se ochraně lesů v severních cípech Evropy a řešením odvracejícím klimatickou katastrofu. Usiluje o kulturní a sociální změny, které povedou k dlouhodobé udržitelnosti života na planetě.

 

Moderuje 

Ivona Novoměstská Remundová 

Vystudovala politologii na FF UK v Praze. Dlouhodobě se aktivně podílí na práci v neziskovém sektoru (Amnesty International ČR, kampaň Česko proti chudobě, iniciativa Ne základnám). Od dubna 2017 působí v Institutu dokumentárního filmu jako jedna z koordinátorek projektu KineDok a spolupracuje na scénářích dokumentárních filmů.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt