Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

25. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Neviditelné emise

Panelová diskuze

 

Pomocí informací a dat dosahujeme efektivity v mnoha procesech a odvětvích. Možná méně už si ale uvědomujeme, že i s nástroji digitálního světa je třeba pracovat tak, abychom minimalizovali jejich dopad na životní prostředí a ekosystémy a omezili plýtvání zdroji. Jak energeticky náročné jsou technologie ve fyzické podobě a v kyberprostoru? A jaké principy ochrany životního prostředí na ně můžeme aplikovat?   

 

Hosté

Lukáš Likavčan

Teoretik a výzkumník. Odborně se zabývá filosofií technologií, politickou ekologií a teorií vizuálních kultur. Vyučuje na Centru audiovizuálních studií FAMU v Praze a na Strelka Institute for Media, Architecture and Design v Moskvě. Je autorem knihy Introduction to Comparative Planetology (Strelka Press, 2019).

 

Karolína Brabcová

Vede spotřebitelské kampaně zaměřené na toxické látky ve zboží na českém a evropském trhu. Pracuje na evropské legislativě týkající se omezování chemických látek ve výrobcích. Podílí se na analýzách co se týče obsahu toxických látek ve výrobcích a na komunikaci se spotřebiteli.

 

Viktor Třebický

Bezmála čtvrtstoletí let se zabývá ekologií, ochranou životního prostředí a udržitelným rozvojem. Tyto obory vystudoval Karlově Univerzitě v Praze a na UJEP v Ústí nad Labem. V dizertační práci se zabýval vazbou mezi turismem a ochranou přírody v národním parku Šumava. Působil v Ústavu pro ekopolitiku a od roku 2004 v Týmové iniciativě pro místní udržitelný rozvoj. Od roku 2013 je činný v neziskové organizaci CI2, o.p.s., které je spoluzakladatelem. 

 

Moderuje

Eva Svobodová

Redaktorka publicistiky v Českém rozhlase na Radiu Wave. V rámci studia politologie na Filozofické fakultě UK prováděla výzkum antiislámského protestního hnutí v České republice. V současnosti se zabývá tématem pařížských předměstí. Dva roky pracovala s autistickými dětmi. Další rok strávila předškolním vzděláváním romských dětí.

 

Ve spolupráci s Radiem Wave

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Creative Europe
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt