Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

23. Mezinárodní festival dokumentárních filmů

ji-hlava dok cdf


Nová republika: Vybudují mladí Češi lepší zemi?


Sto let nezávislosti už máme za sebou. Co ale pro naši zemi chystá zítřek? A jak by chtěli budovat stát mladí Češi? Redaktor Radia Wave Dalibor Zíta bude s nejvýraznějšími osobnostmi nejmladších českých generací debatovat o současných problémech Česka, evropanství a národní identitě, ale hlavně o jejich představách o budoucnosti země.


Ve spolupráci s Radiem Wave.


Jan Lukačevič

Český vědec. Působí v kosmickém výzkumu a spolupracuje jak s americkou NASA, tak Evropskou kosmickou agenturou. V současnosti na oddělení kosmické fyziky ÚFA AVČR konstruuje zařízení detekující elektrické výboje na Marsu pro misi ExoMars 2020. Za svůj výzkum již získal prestižní ocenění British Interplanetary Society Award a byl vybrán The Financial Times a Google do New Europe 100: seznamu 100 Středoevropanů s největším vlivem na naši budoucnost.


Johanna Nejedlová
Česká novinářka a aktivistka. Jedna ze zakladatelek spolku Konsent, který se věnuje prevenci sexuálního násilí. Je členkou výkonného výboru České ženské lobby a Observatory on Violance against Women při Evropské ženské lobby. Dlouhodobě se věnuje prosazování ženských práv. Přispívá texty do online deníku Alarm.


Filip Sedlák
Český kněz. Působí jako pomocný duchovní ve vinohradském Husově sboru Církve československé husitské. V teologii se zabývá převážně otázkami náboženské svobody a vztahu náboženství a násilí. V současnosti se zaměřuje na pojetí duchovenské služby a výchovu ke kněžství.


Moderuje: Dalibor ‚Dála’ Zíta
Český novinář a hudebník. V Českém rozhlasu začínal v legendárním Rádiu Česko, pohrobku české redakce britské stanice BBC, postupně prošel několika redakcemi a nyní připravuje pořady a příspěvky pro Radio Wave a Český rozhlas Plus a kromě toho spravuje sociální sítě stanice Český rozhlas Jazz. Sám hraje východoevropskou lidovou hudbu a autorské neofolkové písně.


Jazyk: čeština

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
UPP
Current time