Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Nové kino 2018-2019

Nové kino 2018 – 2019 je dvouletý vzdělávací projekt určený pro provozovatele kin, jehož se každý rok účastní deset vybraných kin z České republiky a Slovenska. V rámci 23. MFDF Ji.hlava budou jednotliví účastníci projektu prezentovat jak pracují s dokumentárním filmem ve svých kinech a jaký byl vývoj návštěvnosti dokumentů v roce 2018. Bude také představen nový projekt Kinostat 2019, který analyzuje tři oblasti – dokumentární film a jeho postavení v českých kinech; kina v síti Europa Cinemas a jejich programová struktura ve srovnání s ostatními kiny; fungování kin v malých městech, způsoby sestavování jejich programu a úspěšnost jejich provozu. V rámci prezentace představí účastníci projektu výsledky analýzy mapující pozici dokumentárního filmu v českých kinech.

Prezentují zástupci kin

Aero-Praha, Městská knihovna – Praha, Kino Napajedla, Metro 70 – Prostějov, Kino Hvězda – Uherské Hradiště, Kino Vlast – Frýdek-Místek, Kino Art – Ostrava.

Prezentace se účastní zástupci distributorů.

Moderátor

Petr Vítek, koordinátor projektu

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt