Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Nové lepší světy

Dokumentární dialog se Srećkem Horvatem

 

Jaká je cesta od kritického myšlení a subverzivních strategií k nalézání konstruktivních alternativ? Existuje něco jako angažovaná filozofie? A mohou nám otázky, jež si současní filozofové kladou, pomoci při vymýšlení modelů budoucího politického uspořádání Prostřednictvím jakých médií, aktivit a praktik lze o nových formách demokracie komunikovat a realizovat je ve veřejném prostoru? Filozof Srećko Horvat oživuje agoru svými projekty, v nichž navrací filozofii její funkci představovat si lepší možné světy.

 

Srećko Horvat 

Narozen roku 1983 v Jugoslávii. Filozof a politický aktivista. Je autorem více než desítky knih, jež byly přeloženy do více než patnácti jazyků. Mezi jeho nejnovější tvorbu se řadí Poetry from the Future (Poezie z budoucnosti), Radicality of Love (Radikalita lásky) a What Does Europe Want? (Co Evropa chce?). Jeho články vycházejí v médiích světového formátu, například v New York Times, na Guardianu či Al-Džazíra . Spoluzakládal hnutí DiEM25.

 

Moderují 

Marek Hovorka 

Ředitel Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Festival založil v roce 1997. V letech 1998–2005 studoval Katedru dokumentární tvorby pražské FAMU. Je spoluzakladatel sítě evropských dokumentárních festivalů Doc Alliance, filmového trhu East Silver a online platformy pro distribuci dokumentárních filmů DAFilms.

 

Filip Remunda 

Český režisér, kameraman a producent. Vystudoval Katedru dokumentární tvorby na FAMU. Je spoluzakladatelem Institutu dokumentárního filmu, který pomáhá prosazení českého filmu v zahraničí. Do širšího povědomí veřejnosti se dostal spolu s Vítem Klusákem kontroverzní filmovou reality show o fiktivním hypermarketu Český sen. Je držitelem Ceny Pavla Kouteckého za film Pulec, králík a Duch svatý.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt