Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Novinářky

Panelová diskuze

 

Jak podle předních českých novinářek veřejnost přemýšlí o ženách? Je možné proměňovat situaci žen mediální prací zohledňující ženy a pěstující citlivost vůči jejich pozici? Dokážou současné redakce zohlednit složitější situaci žen a vyjít jim v práci vstříc? A dokáže česká veřejnost o této problematice bez emocí mluvit, nebo ji raději zametá pod koberec? Jak je to v českých médiích s rovností příležitostí, platů a dalších podmínek? 

Ve spolupráci s Aktuálně.cz.

 

Hosté 

Zuzana Kleknerová 

Vystudovala politologii a historii v Hamburku a Praze. Před nástupem do českých médií pracovala pro několik redakcí v Německu. Do srpna 2016 vedla zahraniční rubriku Aktuálně.cz, kde rovněž působila jako zástupkyně šéfredaktora. Je ředitelkou redakcí společnosti Economia, která vydává Hospodářské noviny, Respekt a provozuje weby Aktuálně.cz a iHned.cz.

 

Šárka Pálková 

Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Prošla redakcemi serveru Týden.cz, Lidovky.cz, České televize a iDnes. Od léta 2018 je vedoucí domácího zpravodajství online deníku Aktuálně.cz.

 

Petra Procházková 

Česká humanitární pracovnice a novinářka. Stala se známou především svým zpravodajstvím z válečných konfliktů, které vznikly po rozpadu Sovětského svazu na Kavkaze, například z Čečenska, Abcházie či Náhorního Karabachu. Pracovala dlouhé roky pro Lidové noviny, v současnosti působí v redakci online Deníku N. Za svoji práci získala řadu prestižních novinářských ocenění.

 

Kateřina Šafaříková 

Česká novinářka. Dlouhodobě působí jako redaktorka Respektu, pět let byla zpravodajkou Lidových novin v Bruselu. Trvale se věnuje české zahraniční politice, Evropské unii a tématům se společenským rozměrem. Zahraniční novinářskou obcí byla zvolena jedním z deseti nejlepších zpravodajů v Bruselu v období 2004 až 2009. V roce 2017 obdržela Cenu Karla Havlíčka Borovského.

 

Moderuje

Petr Vizina 

Český novinář a hudebník. Absolvent Katolické teologické fakulty UK. Vedl kulturní redakci zpravodajství České televize. Byl členem redakcí Lidových a Hospodářských novin, publikuje ve významných médiích a spolupracuje s Českým rozhlasem. Dříve působil jako bubeník v kapelách Otcovy děti, Traband a Šarközi.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt