26. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Pět knih

Společná reflexe performance

 

Performance Venduly Tomšů a Iana Mikysky provede diváky*ačky časy vesmíru, planety i přítomnosti, a to za pomoci knih, zvuků, poezie i vlastního dechu. V intimním prostoru si společně kladou otázku, jaká je naše pozice vůči planetě, slunci, nebo vlastnímu dechu. 

 

Představení vzniklo za podpory KALD DAMU. V roce 2021 je představení součástí programu Nová krev na scéně organizace Nová síť.

 

Tvůrčí tým

 

Vendula Tomšů

Výtvarnice a divadelní scénografka. Studovala na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU. V rámci své tvorby se věnuje především autorským projektům pro menší publikum, ve kterých zkoumá bližší vztah performera a diváků*aček. Tak je tomu u performance Veduty (2017) i Pět knih (2020). Je jednou ze zakládajících členů*ek divadelní skupiny 8 lidí a spolku Zvěřinec, který se zabývá rozvojem kulturně komunitního života ve Zlínském kraji.

 

Ian Mikyska

Skladatel, který se převážně pohybuje na okrajích zvuku – tvoří instalace, performance, knihy i videa. Studoval skladbu na Guildhall School of Music & Drama v Londýně a nyní dokončuje magisterské studium režie alternativního a loutkového divadla na DAMU. Vede ansámbly Prague Quiet Music Collective a Stratocluster. Vydal knihu Partitury pro čtenáře. Je autorem znělky obecního rozhlasu obce Sedlice na Pelhřimovsku. Působí jako zástupce šéfredaktora časopisu Czech Music Quarterly a věnuje se také překladu z češtiny do angličtiny.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Kudy z nudy