Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

23. Mezinárodní festival dokumentárních filmů

ji-hlava dok cdf


Proč věřím v Boha a co jsem s ním zažil


Beseda se známým knězem o jeho knihách („Stopařem na této zemi“ nebo „Exotem na této zemi“), o jeho cestě za Bohem, o lidech z disentu i z okraje společnosti, o emigraci i o současné situaci v Česku.


Ve spolupráci s Českou křesťanskou akademií, Jihlava


Ladislav Heryán

Český kněz, pedagog, překladatel a spisovatel. Během vysokoškolských studií na VUT v Brně v 80. letech tajně studoval teologii a stal se salesiánem. V roce 1987 emigroval do Itálie, kde vystudoval filozofi i a teologii. Po sametové revoluci se vrátil do vlasti a v roce 1994 byl vysvěcen na kněze. Od 90. let vyučuje biblistiku, řečtinu a hebrejštinu na vyšších odborných a vysokých školách.


Petr Vizina

Český novinář a hudebník. Absolvent Katolické teologické fakulty UK. V současnosti je vedoucím kulturní redakce zpravodajství České televize. V minulosti svými články přispíval do Lidových novin, Hospodářských novin, Respektu či Reflexu. Dříve působil jako bubeník v kapelách Otcovy děti, Traband a Šarközi.


Jazyk: pouze česky

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt