26. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Psycho na place

Panelová debata o duševním zdraví a filmovém průmyslu

 

Filmový průmysl je náročné prostředí – je velmi proměnlivé, plné rizik a složitých vztahů, finanční nestability, tlaku na výkon a zároveň vyžaduje flexibilitu a kreativitu. Předznamenává svět budoucí práce obecně. Jaké kroky jsou potřeba na individuální a systémové úrovni, aby byla taková práce psychicky udržitelná, a co dělat, pokud jste součástí tak náročného pracovního prostředí?

 

Hosté*ky

 

Rebecca Day*

Nezávislá producentka a psychoterapeutka. Produkovala řadu oceněných krátkých filmů a cyklus třicetiminutových dokumentů This Is Scotland pro Skotskou televizi. Kromě práce na osvětových filmech pro Skotský dokumentární institut produkovala film Becoming Animal režisérského dua Emmy Davie & Petera Mettlera (2018) a v současné době pracuje na filmu Silent Men režiséra Duncana Cowlese, držitele ocenění BFI Raw Talent Award.

 

Martin Mareček

Filmový režisér a pedagog. Vystudoval Katedru dokumentární tvorby FAMU, na které od roku 2003 vede Realizační tvůrčí dílnu. Byl u zrodu několika společenských aktivit - Letokruh, Jednotka, Auto*Mat a působil i jako hudebník. V roli dramaturga se podílí na řadě dokumentárních filmů svých kolegů. Je autorem několika mezinárodně oceňovaných celovečerních filmů mezi něž patří Hry prachu (2001), Zdroj (2005), Auto*Mat (2009), Pod sluncem tma (2011) a Dálava (2019).

 

Irena Taskovski

CEO a zakladatelka celosvětové obchodní a produkční sítě Taskovski Films se sídlem v Londýně a kancelářemi po celé Evropě. Pro řadu filmových institucí, např. HBO Europe, TRT world, Asian Cinema Fund, Dok.incubator CZ, Sources Germany, pracuje jako filmová poradkyně/expertka na marketing, prodej, financování a festivaly. Působí jako hlavní lektorka programu Emerging Producers – na MFDF Ji.hlava. Založila vzdělávací program umělecké iniciativy po kreativní produkci a distribuci Film Academy for Conscious Creative Leaders a organizuje umělecké a filmové rezidence. Absolvovala pražskou FAMU, dále studovala na Filmové a televizní škole Sama Spiegela v Jeruzalémě a získala magisterský titul na Národní filmové a televizní škole v Londýně.

 

Moderuje

 

Marta Bałaga

Filmová kritička. Je členkou Finské asociace filmových kritiků SARV, Mezinárodní federace filmových kritiků FIPRESCI a Evropské filmové akademie, kde se stala členkou komise rozhodující o nominacích na cenu European Discovery 2019, 2020 a 2021 – Prix FIPRESCI. Publikovala v časopisech Variety, Cineuropa a pravidelně přispívá do finského filmového časopisu Episodi. Spolupracovala s různými festivaly, včetně Mezinárodního filmového festivalu v Helsinkách – Love & Anarchy a jeho industry sekce: Finnish Film Affair. Působila v mnoha porotách, včetně poroty v rámci Týdne filmové kritiky na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách v roce 2019.

 

*Rebecca Day se k nám připojí živě ze Skotska.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Kudy z nudy