Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Šest příběhů o vzniku a zániku

„Co se stane, když se lidská výjimečnost a omezený individualismus, které západní filosofie a politická ekonomie nestále omílá, stanou nepředstavitelnými v odborných vědách, ať už přírodních či sociálních?“ Donna Haraway, Staying with the Trouble. 

Scénický koncert založen na principech storytellingu je výsledkem práce týmu vedeného režisérem Petrem Gondou. Večer věnovaný vyprávění příběhů, které do svého středu neumisťují individuum, a už vůbec ne člověka, ale život. Život bující, rostoucí, mutující, nomádský či domestikovaný, přírodní či společenský. Večer věnovaný vyprávění příběhů, které spojuje jediná linka – namísto objektu je důraz kladen na proces, namísto jedince na systém. Namísto času lidského zkoumá čas geologický, buněčný, čas systémů, čas konce. 

Šest příběhů, jakási do sebe zacyklená kosmogonie faktů, jejíž mytopoetičnost je založena na silách gravitace, koevoluce, molekulární dynamiky a buněčného dělení. 

Koncept, scénář, režie: Peter Gonda

Producent, konzultant: Dominika Andrašková

Hudební dramaturgie: Michal Cáb, Jonatán Pastyrčák

Scéna: Matěj Sýkora

Světelný design: Tomáš Morávek

Účinkují: Anna Bubníková, Julie Goetzová, Johana Schmidmajerová 

Poděkování: Petr Houška, Samuel Michalik, Tereza Semotamová

Projekt vznikl v rámci Programu živého umění Petrohradská kolektiv (www.petrohradskakolektiv.com).

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt