Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Strach mezi námi

Prezentace a diskuze

 

Strach je přirozená emoce, která se týká dospělých stejně jako dětí. Je pudem sebezáchovy, díky kterému reflektujeme různá nebezpečí. V určitém měřítku nás může přimět k rozumné a vynalézavé reakci, jeho přemíra má však paralyzující účinky. Členové bosenské nevládní organizace Genesis učí děti, jak rozpoznávat skutečný strach a účelově vytvářené imaginární hrozby. Naučme se s nimi, jak pracovat se strachem a nebát se ho.

 

Hosté 

Draško Stojčević 

Narozen roku 1975 v Banja Luce. Je jedním ze za- kladatelů neziskového tvůrčího projektu Genesis a tvůrcem jednominutových filmů pro děti a mládež. V různých lokalitách Bosny a Hercegoviny vytvořil nespočet krátkých filmů, v nichž ztvárnil třeba houbového mužíka Pečurka (ve Hře lesních trpaslíků) nebo hledače min (v Podivném soudu).

 

Ljubica Vašić 

Narozen roku 1975 v Banja Luce. Členem projektu Genesis se stal v roce 1996 a v jeho rámci od té doby zrealizoval řadu vzdělávacích a zábavných TV formátů. Dětským divákům se vryl do paměti v rolích „moudrého“ profesora Mudriće ze seriálu Čí jsou andělé nebo jako borový mužík Borko ve Hře lesních trpaslíků.

 

Moderuje 

Predrag Duronjić 

Do čtrnácti let žil v Dervente, v severní oblasti Bosny a Hercegoviny. Po vypuknutí válečného konfliktu se pohyboval po státech bývalé Jugoslávie a v roce 1995 emigroval do České republiky, kde žije dodnes. Profesí je tesař. Má blízko k přírodě a darům, které nabízí, jako jsou třeba produkty z chmele. Je rovněž hudebníkem a vyznává životní krédo „Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti“.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt