Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Zatracená generace Z

Panelová diskuze 

 

Narodili se po roce 1995 a patří do generace Z. Údajně neodtrhnou oči od mobilu, sociální sítě jsou pro ně drogou, nezajímá je politika, chtějí, aby je práce hlavně bavila, a založení rodiny odkládají na později. Mohlo by se zdát, že jejich životy jsou jednoduché, plné možností a příležitostí. Ve skutečnosti je trápí deprese, anorexie, sebepoškozování i obavy, že nezvládnou nároky, které na ně klade rodina a okolí. Bojí se, že nikam nezapadají, a dennodenně bojují, aby se vymanili z často bezvýchodných situací, do kterých je život dostal. Jaké hodnoty vyznávají dnešní mladí lidé a jsou stereotypy o generaci Z pravdivé? Zajímají se o duchovno, o Boha? Jak se staví ke světu a jak vnímají budoucnost? Diskuze je součástí unikátního projektu Zatracená generace Z, ve kterém redaktoři Aktuálně.cz nahlédli do světa dospívajících a ptali se mladých Čechů i odborníků. 

Ve spolupráci s Aktuálně.cz. 

 

Hosté 

Magdaléna Daňková 

Novinářka. Vystudovala žurnalistiku a kulturní management na Masarykově univerzitě v Brně. Absolvovala studijní pobyt v Bordeaux. Ve vyda- vatelství Economia pracuje pět let.

 

Mia Nguyen 

Narodila se v Česku, ale v šesti letech jí tatínek onemocněl rakovinou, a tak se celá rodina vrátila zpět do Vietnamu. Otec nakonec nemoci podlehl a ona vyrůstala s mladším bratrem a matkou v Hanoji. Do Česka se znovu vrátila jako dospívající dívka. Musela se zase naučit česky a zapadnout mezi české vrstevníky.

 

Vojtěch Prokeš 

Sociolog a spoluzakladatel společnosti Behavio Labs. Sociologii vystudoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v rámci doktorského studia se zaměřuje na oblast korupce a sociální důvěry. Behavio Labs, založená v roce 2015, se zabývá aplikací behaviorálních věd v marketingovém výzkumu a dalších oblastech.

 

Tomáš Vocelka

Novinář a fotograf, vítěz Czech Press Photo 2018 v kategorii Proměny Prahy. V Aktuálně.cz působí od září 2016 jako editor a fotograf v rubrice Magazín. V médiích začínal krátce po roce 1989 v severomoravských zpravodajských týdenících Region. Mezi lety 2000 a 2016 pracoval v MF DNES na funkcích hlavního editora, zástupce šéfredaktora a vedoucího přílohy Víkend. Jako fotograf je držitelem mnoha mezinárodních ocenění. 

 

Moderuje 

Marek Pros 

Vedoucí lifestylové sekce na Aktuálně.cz. Vystudoval žurnalistiku a mezinárodní vztahy na MU v Brně, několik měsíců strávil i na univerzitě ve finské Jyväskyle. Ve vydavatelství Economia pracuje osmým rokem.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt