Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Ženské hlasy

Panelová diskuze

 

Dnešní technologický vývoj, ekonomické turbulence a environmentální krize mění společenské vztahy a zažehávají nejistotu. Jak se k probíhajícím společenským změnám staví aktivistky ze střední a jihovýchodní Evropy? Jak tomu uzpůsobují své jednání a co nového proniká do jejich praxe? Jakými způsoby komunikují, vytyčují své priority a prosazují cíle v období nárůstu populismu a drhnutí demokratických mechanismů? 

Ve spolupráci se Slovensko-českým ženským fondem.

 

Hosté 

Zoe Gudović 

Umělkyně, performerka, politická aktivistka a kulturní producentka. Od 90. let je aktivní na poli sociálně angažované divadelní a umělecké praxe. Je odbornicí na feministické umění ve veřejném prostoru a upozorňuje na násilí páchané na ženách. Založila skupinu Queer Beograd a také je členkou skupiny Ženy v práci. Uvádí rozhlasový pořad Ženergija.

 

Marta Jalowska

Herečka, performerka a feministická aktivistka. Je spoluzakladatelkou feministické divadelní skupiny Teraz Poliż a kolektivu Czarne Szmaty, který nterpretuje polské národní symboly queer perspektivou. Spravuje webovou stránku Polish Queens and Queerness. Kurátorovala výstavy o zaměstnankyních polských čokoládoven a o století ženského volebního práva.

 

Petra Jelínková 

Překladatelka, koordinátorka projektů genderové rovnosti a aktivistka. Je členkou hnutí Limity jsme my. Zaměřuje se především na klimatickou spravedlnost, roli žen ve veřejném prostoru, genderově podmíněné násilí a LGBT témata. Experimentuje s propojováním politiky, radikální imaginace a ekofeministického umění.

 

Moderuje 

Miroslava Bobáková

Je absolventkou etnologie na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Věnuje se problematice ženských práv, rozvoji občanské společnosti, zejména skrze podporu a rozvoj ženskoprávních organizací, ženských skupin a iniciativ, feministické filantropie, podpory aktivismu a aktivního občanství v systémech sdílené správy.

 

 

Foto: "Ułańskie fantazje" - Czarne Szmaty #CzSz a Pat Mic (fotograf)

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt