Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

25. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum

Ji.hlava online – Q&A (via ZOOM)

Youtube kanál se záznamy všech Q&A, debat k filmům a masterclasses z 24. MFDF Ji.hlava, které postupně zpracováváme, doplňujeme a zveřejňujeme, najdete zde.

---

The recordings of Q&As, film discussions and masterclasses from the 24th Ji.hlava IDFF are being now processed, edited and published at our YouTube channel here.

 

Pondělí 2. 11 / Monday, Nov 2

14:00 Q&A Čas je / Time is / Zaur Kourazov (eng) / ZÁZNAM / RECORDING
15:00 Q&A Nagastyle / Nagnath Kharat (eng) / ZÁZNAM / RECORDING
16:00 Q&A Nadzemí / Overland / Elisabeth Haviland James, Revere La Noue (eng) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​​​​​​​​
19:00 Q&A Lotyšští kojoti / Latvian Coyote / Ivars Zviedris (eng) / ZÁZNAM / RECORDING

---

Neděle 1. 11. / Sunday, Nov 1

14:00 Q&A První most / The First Bridge / Laila Pakalnina (eng) / ZÁZNAM / RECORDING #1 / ZÁZNAM / RECORDING #2
14:30 Q&A Věčný Jožo / Eternal Jožo / Jan Gogola (cze) / ZÁZNAM / RECORDING
15:00 Q&A Zaho Zay / Georg Tiller, Maéva Ranaïvojaona (eng) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​
16:00 Q&A Stěna stínů / The Wall of Shadows / Monika Braid (eng) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​
16:30 Q&A Poslední Obraz / The Last Image / Zdesar Judith (eng) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​
17:30 Q&A Jochen / Daniel Fill (eng) / ZÁZNAM / RECORDING
18:00 Q&A Bílá na bílé / White on white / Viera Čakányová (cze) / ZÁZNAM / RECORDING
18:30 Q&A Pouť Krkonošská / Pilgrimage to the Mountains / Karel Čtveráček, Jiří Zemánek (cze) / ZÁZNAM / RECORDING
19:00 Q&A Miri Fajta / Petr Kačírek, Martin Chlup, Jan Hubáček, protagonista Robin (cze) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​
19:30 Q&A RES CREATA – Lidé a jiná zvířata / RES CREATA - Humans and Other Animals / Allessandro Cattaneo (eng) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​
20:00 Q&A Sounáležitost / Belonging / Tea Lukač (eng)
20:30 Q&A Vágní terén / Terrain Vague / Edward Kihn (eng) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​

---

Sobota 31. 10. / Saturday, Oct 31

14:00 Q&A Antigona - Jak se opovažujeme? / Antigone - How Dare We! / Jani Sever (eng) / ZÁZNAM / RECORDING
14:30 Q&A Cesta kolem domova za 60 dní / Journey around the home in 60 Days / Alexandru Solomon, Alina Manolache, Andra Tarara, Laura Pop, Teona Galgotiu, Vlad Petri, David Schwartz (eng) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​
15:00 Q&A Vlci na hranicích / Wolves at the Borders / Martin Páv, Zuzana Kučerová, Lenka Štíhlová, Tomáš Havrlant (cze) / ZÁZNAM / RECORDING
15:30 Q&A Interregnum / César Souto Vilanova, Fernando Gómez-Luna (cze) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​
16:00 Q&A s Andreou Slovákovou / Andrea Slováková, dramaturgyně experimentálních filmů, rozmlouvá s vybranými tvůrci. / Andrea Slovakova, dramaturg of experimental films, talks to the selected filmmakers. / ZÁZNAM / RECORDING
16:00 Tenkrát / Once Upon a Time / Ji Yoon Park (eng)
16:20 Ďábel měl jiné plány (2. akt) / The Devil Had Other Plans (Act II) / Guli Silberstein (eng)
16:40 Zůstane to mezi náma, řekl / Nobody needs to know about this, he said / Ester Grohová (eng)
17:00 To jsem já / It's me / Tomáš Svoboda (eng)
16:30 Q&A Útočiště / Sanctuary / Alvaro Longoria (eng) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​
17:30 Q&A Lekce mapování / Mapping Lessons / Philip Rizk (eng) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​​​​​​​​
18:30 Q&A Jsme epicentry zemětřesení / We Are Epicenters of the Earthquake / Tomáš Hlaváček, Radek Štěpánek (cze) / ZÁZNAM / RECORDING #1 / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​​​​​​​​ #2
19:00 Q&A Firemní odpovědnost / Corporate Accountability / Jonathan Perel (eng) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​​​​​​​​

---

Pátek 30. 10. / Friday, Oct 30

14:00 Q&A Vytáhněte je na světlo / Take them into the ligh / Ioana Grigore, Cristian Georgescu (eng) / ZÁZNAM / RECORDING
14:30 Q&A O koncích / On endings / Dela Cruz Lirycon (eng) / ZÁZNAM / RECORDING
15:00 Q&A Já a vůdce sekty – současná zpráva o banalitě zla / Me and the cult leader / Sakahara Atsushi (eng) / ZÁZNAM / RECORDING #1 / ZÁZNAM / RECORDING #2​​​
15:30 Q&A Jak bůh hledal Karla / Vít Klusák, Filip Remunda (cze) / ZÁZNAM / RECORDING #1​​​ / ZÁZNAM / RECORDING #2
16:20 Q&A s Andreou Slovákovou / Andrea Slováková, dramaturgyně experimentálních filmů, rozmlouvá s vybranými tvůrci. / Andrea Slovakova, dramaturg of experimental films, talks to the selected filmmakers.
16:20 Bitevní pole pohledem ze vzducholodi / Battlefield / Silvia Biagioni a Andrea Laudante (eng) / ZÁZNAM / RECORDING
16:40 Binh / Ostin Fam (eng) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​
17:00 Lesk / Shimmer / Betty Blitz (eng) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​
16:30 Q&A Dům / A House / Judith Auffray (cze) / ZÁZNAM / RECORDING
17:30 Q&A Forenzničení / Forensickness / Galibert-Laîné Chloé (eng) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​
18:30 Q&A Jan Jedlička: Stopy krajiny / Traces of a Landscape / Petr Záruba, Alice Tabery (cze) / ZÁZNAM / RECORDING #1 / ZÁZNAM / RECORDING #2
19:00 Q&A Poslední rytíři pravice / Last Knights of the Right Side / Michal Edelman (eng) / ZÁZNAM / RECORDING
20:30 Q&A Žít vodu / Borecký Pavel (režisér), Branko Avramovski (colour grading), John Grzinich (sound and sound design), Daniel Vojtíšek (graphic design), Shadi Khries (music), Veronika Janatková (co-producer and dramaturgist) (cze)
20:00 Q&A Osobní život díry / Ondřej Vavrečka, Andrea Slováková (cze) / ZÁZNAM / RECORDING #1 / ZÁZNAM / RECORDING #2
21:00 Q&A Už nebude žádná noc / There will be no more night / Eléonore Weber (cze) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​
21:30 Q&A Mikrokazeta – nejmenší kazeta, jakou jsem kdy viděl / Microcassette – The Smallest Cassette I've Ever Seen / Bezinović Igor, Ivana Pipal (eng) / ZÁZNAM / RECORDING

Masterclass

20:30 Masterclass: Hubert Sauper (eng) / ZÁZNAM / RECORDING

---

Čtvrtek 29. 10. / Thursday, Oct 29

14:00 Q&A Pripyat Piano / Eliška Cílková & Jindřichem Andrš / ZÁZNAM / RECORDING #1 / ZÁZNAM / RECORDING #2
14:30 Q&A Skok / The Jump / Giedrė Žickytė / ZÁZNAM / RECORDING
15:00 Q&A Alchymická pec / Alchemical Furnace / Adam Oľha & Jan Daňhel / ZÁZNAM / RECORDING #1 / ZÁZNAM / RECORDING #2
15:30 Q&A Mizející / Dissipatio / Filippo Ticozzi / ZÁZNAM / RECORDING
16:00 Q&A Exprmntl.cz / Andrea Slováková, dramaturgyně experimentálních filmů, rozmlouvá s režiséry filmů vybraných do sekce Fascinace. / Andrea Slovakova, dramaturg of experimental films, talks to the directors of films selected for the Fascination section.
16:00 Lea Petříková – Podle čaroděje / ZÁZNAM / RECORDING
16:15 Zbyněk Baladrán – Katastrofa / ZÁZNAM / RECORDING
16:30 Kryštof Brůha – Resonare De INTER Solaris / ZÁZNAM / RECORDING
16:45 Anežka Horová – Edible Water Bottles / ZÁZNAM / RECORDING
17:00 Vladimír Turner – 14,4V17.11. / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​
16:30 Q&A Pozorovatelna / The Viewing Booth / Ra'anan Alexandrowicz / ZÁZNAM / RECORDING
17:30 Q&A Otčiny / Motherlands / Gabriel Babsi / ZÁZNAM / RECORDING #1 / ZÁZNAM / RECORDING #2
18:30 Q&A Epicentro / Hubert Sauper / ZÁZNAM / RECORDING
19:00 Q&A Příkop Finfinnee / Rift Finfinnee / Daniel Kötter / ZÁZNAM / RECORDING
19:30 Q&A Mezi námi / Between us / Dorota Proba / ZÁZNAM / RECORDING
20:00 Q&A Krajina Zero / Landscape zero / Bruno Pavic / ZÁZNAM / RECORDING
20:30 Q&A Český žurnál: Vojna Ztohoven / Czech Journal: Vojna Ztohoven / Petra Nesvačilová, David Čálek + Martin Leskovjan, Roman Týc, Matěj Hájek / ZÁZNAM / RECORDING #1ZÁZNAM / RECORDING #2​​​​
21:00 Q&A Stavební jáma / Foundation Pit / Pit Andrey Gryazev / ZÁZNAM / RECORDING # 1 / ZÁZNAM / RECORDING # 2

---

Středa 28. 10. / Wednesday, Oct 28

14:00 Q&A Kampaň proti klimatu / The campaign against the climate / Mads Ellesøe / ZÁZNAM / RECORDING
15:30 Q&A Vlastní domov / Home of one's own / Ruba Atiyeh, Sandra Fatte, Noor Alkadhimi, Haneen Nakouzi, Hadi Ibrahim / ZÁZNAM / RECORDING
16:00 Q&A Fascinace / Fascinations / Andrea Slováková, dramaturgyně experimentálních filmů, rozmlouvá s režiséry filmů vybraných do sekce Fascinace / Andrea Slovakova, dramaturg of experimental films, talks to the directors of films selected for the Fascination section / ZÁZNAM / RECORDING
16:00 Jacques Perconte – Před zhroucením Mont Blancu (Before the Collapse of Mont Blanc) / ZÁZNAM / RECORDING
– 16:15 Roger Horn – Dovolená u moře nadvlády (Holiday in the Sea of Supremacy)
– 16:30 Antonin De Bemels (Humus)
– 16:45 Tetsuya Maruyama – Význam mezer (Shashin no ma) / ZÁZNAM / RECORDING
– 17:00 Yoshiki Nishimura – Drahá Daisy (Dear Daisy) / ZÁZNAM / RECORDING​​​​​​​
16:30 Q&A Návrat domů - Marina Abramovic a její děti / Homecoming - Marina Abramovic and Her Children /  Borism Miljkovic / ZÁZNAM / RECORDING #1 / ZÁZNAM / RECORDING #2
18:00 Q&A Dilema touhy / The dilemma of desire / Maria Finitzo / ZÁZNAM / RECORDING
18:30 Q&A Nová šichta / New Shift / Jindřich Andrš, Tomáš Hisem / ZÁZNAM / RECORDING #1 / ZÁZNAM / RECORDING # 2
19:00 Q&A Jeden říká ne / One says no / Rikun Zhu, Dayong Zhao / ZÁZNAM / RECORDING

Masterclass

20:30 Masterclass Roberto Minervini / ZÁZNAM / RECORDING

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Creative Europe
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt