28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum


Gen Z a komunity

Sympozium IF Vibes (duchaplná, vtipná veřejná debata)

Jan Špaček (Fabulace Jana Špačka) provede inspiračním sympoziem na téma komunit. Podíváme se na jejich různé podoby, budeme přemýšlet o jejich významu pro život a fungování společnosti a posdílíme zkušenosti s jejich vytvářením.
Hosté:
Hana Zoor Svačinková a Nicolas Kourek pohovoří o budování komunitního centra Silo Jihlava, které funguje od jara 2023 v areálu chátrající kulturní památky, bývalé větrné sýpky v centru Jihlavy. Silo vytváří otevřený prostor pro (sebe)rozvoj i zábavu a je řízeno nehierarchicky, šéfa ani šéfku u nich nenajdete.
Šárka Rauchová z Česko.Digital vysvětlí, jak jejich dobrovolnická komunita pomáhá státnímu a neziskovému sektoru s využitím technologií a mění tak Česko k lepšímu. Komunita aktuálně sdružuje více než 6 300 dobrovolníků a během prvních tří let existence oslovily její projekty přes 4 miliony lidí.
Magdaléna Jedličková je studentka filmových studií na UPOL. V letním semestru 2023 odjela na půl roku do Nizozemska na University of Groningen, aby získala nové zkušenosti a poznala lidi z různých koutů světa. Nabídne praktickou zkušenost, jak najít kamarády a tvořit komunitu při studiu v zahraničí.

Moderátor:
Jan Špaček, autor politických reportáží na YouTube, mezilidské komunikaci se věnuje od tří let.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms