Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

25. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum

Vlad Petri

noimage

Alina Manolache (1990) je rumunská režisérka, spisovatelka a producentka dokumentárních filmů. Její filmy byly promítány na festivalech Visions du Réel a IDFA.
 
Alexandru Solomon (1966) je jedním z předních politicky angažovaných filmařů z východní Evropy na mezinárodní dokumentární scéně. Vyučuje na University of Arts v Bukurešti a je prezidentem asociace One World Romania.
 
Laura Pop je oceněná vizuální vypravěčka z rumunského Sibiu. Pracovala na různých animovaných projektech, ve filmu i v divadle.
 
Andra Tarara (1994) je rumunský dokumentarista a umělec. Vystudovala film a televizi UNATC a vizuální antropologii na SNSPA v Bukurešti.
 
Vzděláním divadelní režisér, David Schwartz (1985) je coby kulturní pracovník zapojený do několika politicky angažovaných divadelních, filmových a vizuálních projektů. Je koordinátorem Platformy politického divadla v Bukurešti.
 
Vlad Petri (1979) je režisér, producent a kameraman se sídlem v rumunské Bukurešti. Jeho první celovečerní dokument Where are you Bucharest?  (2014) vyhrál nejlepší debut na rumunských výročních filmových cenách v roce 2015.
 
Teona Galgoțiu (1998) organizuje Super IFF a související workshopy o filmu a poezii od roku 2014 a v současné době studuje magisterské studium filmové režie na UNATC v Bukurešti.

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Creative Europe
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt