Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

25. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
16 Sketches of Dialogue

16 Sketches of Dialogue

režie: Jan Jedlička
originální název: 16 Sketches of Dialogue
země: Švýcarsko
rok: 2002
délka filmu: 16 min.

synopse

Na počátku nového milénia získal Jan Jedlička uměleckou podporu od švýcarské pojišťovny Swiss Re, pro níž natočil krátký film Air (2001) a také portrét jejího konferenčního střediska Centre for Global Dialogue nedaleko Curychu. Strohá architektura ožívá v dialogu s krajinou, hosty i personálem a díky Jedličkově perspektivě se nezdá už tak upjatou.

 

biografie

Jan Jedlička se narodil v roce 1944 v Praze, kde studoval v letech 1962–1968 na Akademii výtvarných umění. Rok po okupaci emigroval do Švýcarska a souběžně se odchýlil od směru fantastického realismu. Ve své autorské tvorbě využívá různé techniky a média – kresbu, akvarel, fotografii, zemní pigmenty, mezzotintu, sítotisky a film. Jeho díla v opakujících se cyklech zkoumají krajinu z hlediska pohybu a času (jižní Toskánsko, Irsko, Wales, Praha a okolí), ale dokáží zachytit – bystře, a někdy až s potměšilým vtipem – odstíny lidských povah a společenství.

více o filmu

režie: Jan Jedlička
kamera: Jan Jedlička
střih: Lucie Haladová

zvuk: Marek Musil
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Creative Europe
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt