27. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum

Reality TV

Reality TV otevírá oči diváků novými televizními formáty a v nejširším světovém záběru představuje aktuální podoby zkřížených žánrů, jako jsou dokudrama, docusoap, reality show nebo mockument.

Dramaturg Milan Kruml přibližuje koncepci letošní sekce, která je oproti předešlým festivalovým ročníkům více postavená na domácí tvorbě, na stránkách dok.revue.

výpis filmů

100 dní ve vaší hlavě
Tim den Besten a Nicolaas Veul stráví 100 dní na stáži na různých odděleních psychiatrické kliniky. Dozvídají se o tom, co vedlo k některým problémům pacientů, o různých dostupných způsobech pomoci lidem s duševními problémy a o tom, do jaké míry je obecná nálepka „šílenství“ používaná pro duševní onemocnění užitečná všem, kteří s nimi bojují.„Programy jako tento hodně pomáhají. Myslím, že je dobré ukázat, že je to běžné a že nejsme 'blázni'. Můžeme tak odstranit předsudky." (Nienke van Oosten, pacientka psychiatrické kliniky trpící depresí)---Zdroj citátu: https://kro-ncrv.nl/docuserie-100-dagen-in-je-hoofd-maakt-veel-los-ze-zijn-niet-allemaal-gek
osobní program

100 dní ve vaší hlavě

Tim den Besten
Nizozemsko / 2021 / 50 min.
sekce: Reality TV
Česká premiéra
Na záchodcích
Pořad pro mladé zábavným a upřímným způsobem představuje klíčová témata týkající se sexuality, intimity a tělesnosti. V jednoduchém formátu se dvě mladé kamarádky baví o svých zkušenostech se sexem a u toho dospívajícímu publiku osvětlují otázky spojené s pornografií, bezpečností sexu a konsentem.
osobní program

Na záchodcích

Erika Hníková
Česká republika / 2022 / 42 min.
sekce: Reality TV
Česká premiéra
Neboli: Prezidentský speciál
osobní program

Neboli: Prezidentský speciál

Jan Strejcovský
Česká republika / 2022 / 42 min.
sekce: Reality TV
Česká premiéra
noimage
Čtrnáctidílný cyklus o pěstounech ze všech koutů České republiky ukáže, že být pěstounem není žádná hračka, ale rozhodně to stojí za to. Co epizoda, to jedna rodina a ta největší překvapení, která ji na cestě k plnému hnízdu potkala. Projekt vznikl ve spolupráci se všemi čtrnácti kraji a Ministerstvem práce a sociálních věcí. Empatický režisérský čtyřlístek – Linda Kallistová Jablonská, Ivana Pauerová Miloševič, Martin Páv a Adam Oľha – přináší nejen rady, jak zvládnout jakýkoliv počet dětí.
osobní program

Plné hnízdo

Ivana Pauerová Miloševič, Linda Kallistová Jablonská
Česká republika / 2022 / 52 min.
sekce: Reality TV
Česká premiéra
noimage
Hosted by Ally Langdon and parenting expert Dr Justin Coulson, the show brings together opinionated parents with contrasting methods for raising their children as they undergo challenges to determine Australia’s best parenting style. „This original format created a stir and reached a large audience in Australia, using a fairly simple principle: ten pairs of parents who demonstrated and also criticized each other´s ways of raising children.“ Evaluation of the K7 service.---Source:https://k7.media/quicklists/parental-guidance-2/
osobní program

Rodičovské poradenství

Austrálie / 2022 / 60 min.
sekce: Reality TV
Česká premiéra
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Kudy z nudy