28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Bez touhy skrývat se
play
Bez touhy skrývat se
Bez touhy skrývat se
Bez touhy skrývat se
Bez touhy skrývat se

Bez touhy skrývat se

režie: Rikun Zhu
originální název: Siren
země: Čína, Spojené státy
rok: 2021
délka filmu: 94 min.

synopse

Snímek odhaluje běžné životy mladých lidí v Číně se všemi jejich romantickými problémy, nenaplněnými sny a existenciálními krizemi, propisujícími se do každodenních dialogů i rozhovorů s režisérem. Ústřední dvojice filmu se pokouší fungovat v otevřeném vztahu, který ovšem vyhovuje pouze jednomu z partnerů, zatímco druhý trpí a touží po rodinném životě. Naději představuje možnost emigrace do Ameriky, která se však postupně vzdaluje kvůli zhoršující se politické situaci. Observační kamera zachycuje i ty nejintimnější momenty a situuje diváka do pozice voyeura pozorujícího odhalená těla i duše.

„V současné době se nezávislé čínské filmy uvádí málokdy. Velké filmové festivaly v západních zemích nevěnují žádnou pozornost filmům s nižším rozpočtem, protože vypadají méně uměle.“(Zhu Rikun)

biografie

Zhu Rikun (1976) je čínský filmový režisér a producent. Je zakladatelem a uměleckým ředitelem studia Fanhall Films. V roce 2003 odstartoval dokumentární festival DOChina a v roce 2006 se stal programovým ředitelem Beijing Independent Film Festival. V režijní tvorbě se soustředí na politická témata.

více o filmu

režie: Rikun Zhu
producent: Rikun Zhu
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms