28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Do konce
Do konce
Do konce
Do konce
Do konce

Do konce

režie: Rachel Lears
originální název: To the End
země: Spojené státy
rok: 2022
délka filmu: 93 min.

synopse

Na mezinárodní panelové diskuzi o klimatické změně roku 2018 se vědci a vědkyně shodli na tom, že společnost musí do roku 2030 projít radikální změnou, aby se zabránilo katastrofě. Tyto změny musí jako první proběhnout ve vysoké politice. Dokumentaristka Rachel Lears sleduje napínavý příběh čtyř aktivistek, které překročily práh Bílého domu, aby se pustily do vášnivého boje o záchranu naší budoucnosti. Architektky Green New Dealu Alexandria Ocasio-Cortez a Rhiana Gunn-Wright, Varshini Prakash ze Sunrise Movement a Alexandra Rojas z Justice Democrats po tříletém snažení dosáhly toho, že Kongres schválil největší plán investic do snížení emisí oxidu uhličitého ve své historii.

„Snímek přináší hluboce filmový, přesvědčivý a naléhavý styl vyprávění, jenž si pohrává s motivy dystopických sci-fi příběhů a vytváření utopických vizí, o něž se cíleně pokoušejí aktivisté a organizátoři, kteří si takto vytváří představy o budování alternativní budoucnosti.“

---
Zdroj citátu: https://womenandhollywood.com/sundance-2022-women-directors-meet-rachel-lears-to-the-end/

biografie

Rachel Lears je americká dokumentaristka, aktivistka, hudebnice a spisovatelka. Má doktorát ze sociální antropologie, zabývá se lidskoprávní a environmentální problematikou. Spoluzaložila produkční společnost Jubilee Films. Její třetí celovečerní dokument Čerstvý vítr do kongresu (2019) se dostal do užšího výběru oscarového klání a byl nominován na cenu Emmy.

více o filmu

režie: Rachel Lears
producent: Sabrina Schmidt Gordon
střih: Robin Blotnick
skladatel: Ryan Blotnick
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms