26. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Dopamin
Dopamin
Dopamin
Dopamin

Dopamin

režie: Natalia Imery Almario
originální název: Dopamina
země: Kolumbie, Uruguay, Argentina
rok: 2019
délka filmu: 87 min.

synopse

Rodina autorky filmu upadne do krize, když je jejímu otci diagnostikována Parkinsonova choroba, při níž mozek přestane produkovat dopamin – hormon zodpovědný za pohyb svalstva a pocit štěstí. Natalia svým rodičům, bývalým levicovým sociálním aktivistům, zároveň odhalí svou homosexuální orientaci, pro kterou nemají pochopení. Režisérka ve svém důvěrném a kontemplativním snímku zpovídá své příbuzné ohledně jejich životních příběhů a snaží se v mezigeneračním dialogu dospět k vzájemnému respektu a rodinné harmonii, která by mohla pomoct nemocnému otci.

„Točit filmy je pro mě způsob, jak prožívat svět. Cítím, že to je ta nejorganičtější forma, která mi umožňuje jej obývat. Můj první celovečerní film, Dopamin, vznikl z potřeby a představuje nádherný exorcismus.“ N. Imery Almario 

biografie

Kolumbijská režisérka a umělkyně Natalia Imery Almario (1990) vystudovala sociální komunikaci a dokumentární film. Věnuje se tvorbě krátkometrážních filmů a videoartu pro umělecké galerie. Za svůj krátkometrážní film Alén (2014), který mísí realitu s fikcí a mapuje nezávislou hudební scénu v kolumbijském městě Cali, získala ocenění na festivalu v Cartageně.

více o filmu

režie: Natalia Imery Almario
hrají: Ricardo Imery, Gloria Almario, Natalia Imery, Enrica Colazzo, Angela Romero
producent: Oscar Ruiz Navia
scénář: Natalia Imery Almario
kamera: Laura Imery
střih: María Alejandra Briganti
hudba: Irene Rodriguez Gomez
výprava: Angela Romero Leyton
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Kudy z nudy