28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Kinloss
play
Kinloss
Kinloss
Kinloss
Kinloss

Kinloss

režie: Alice Dousova
originální název: Kinloss
země: Velká Británie
rok: 2021
délka filmu: 53 min.

synopse

300 metrů délky, 85 000 tun, 6 200 kontejnerů nákladu. Kinloss je jednou z největších lodí flotily tankerů dánské společnosti Maersk Line, která brázdí světové oceány a zajišťuje globální oběh zboží. Tuny oceli pohybující se mezi Pusanem a Shenzhenem zachytila autorka jako pustinu obývanou několika lidskými bytostmi i industriální monument chladné krásy a bezradnosti pokročilé fáze spotřebního kapitalismu. Fragmenty kajut, palub, motorů, masivních lan a dechberoucích průhledů do moře doplňují depersonalizovaná vyprávění kosmopolitní sestavy zaměstnanců největších světových dopravních korporací.


„Co si vlastně myslíme? Přerostla nám plavidla mimo limity? Kontejnery vyhazované přes palubu, zpožděné tranzity v důsledku přetížení terminálů a nezapomínejme na dlouhou řadu plavidel v mnoha přístavech čekajících na kotviště.“ (Jon Monroe, dopravní konzultant)

 

Q&A s Alicí Doušovou:

 

 

biografie

Alice Doušová (1980) studovala na Chelsea College of Art, žije a pracuje v Londýně jako dokumentaristka a designérka. V Čechách stála za uměleckým projektem Artyčok.tv, v Anglii se věnuje architektuře, natáčení konceptuálních videí pro galerie a muzea i původní tvorbě. Je zakladatelkou produkční společnosti Zuketa.

více o filmu

režie: Alice Dousova
producent: Peter Collard
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms