Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

25. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Konec světla
play
Konec světla
Konec světla
Konec světla
Konec světla
Konec světla
Konec světla
Konec světla

Konec světla

režie: Aleš Suk
originální název: Kraj svjetla
země: Chorvatsko
rok: 2018
délka filmu: 62 min.

synopse

Na scéně skutečné víc než dost nechává režisér tohoto hybridního filmu plynout neskutečný příběh. Zatímco před rijeckým divadlem demonstrují chorvatští nacionalisté proti – i u nás už dobře známému – uměleckému šéfovi Oliveru Frljičovi, na nedalekém ostrově Goli otok secvičují naturščici surreálné představení. Rozpadající se budovy bývalého internačního tábora, zřízeného tajně Titovým režimem pro politické vězně, slouží jako kulisy lynchovskému výjevu, v němž se ušpinění herci stávají objekty v panoptiku svých snů. Svět imaginace a svět holé skutečnosti se zase začínají sobě vzdalovat.

„Volej ke mně a já ti odpovím; sdělím ti veliká tajemství, o kterých nevíš. Jeremjáš 33:3“ A. Suk

biografie

Aleš Suk (1977) vystudoval FAMU, kde také následně začal učit na katedře střihové skladby. Zároveň působí jako učitel na Akademii užitých umění v Rijece, kde také žije. Je zakladatelem a výkonným ředitelem společnosti Udruga UKUS. Natočil experimentální fresku Kam? (2010), inspirovanou životem a dílem chorvatského dekadentního autora progresivní poezie i prózy Janka Polić Kamova.

více o filmu

režie: Aleš Suk
hrají: Cvjetana Lovrić, Lidija Lobo - Vrsalović, Loredana Presta, Marta Maričić, Ranko Lužavec, Predrag Sikimić, Žak Valenta, Božidar Bekljanov
producent: Željka Suková
scénář: Aleš Suk
kamera: Aleš Suk
střih: Aleš Suk
hudba: Schinichiro Koizumi
zvuk: Aleš Zenkl
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Creative Europe
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt