28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Litanie

Litanie

režie: Tomáš Mašín, Elen Řádová
originální název: Litanie
země: Česká republika
rok: 1992
délka filmu: 5 min.

synopse

Studentský snímek Elen Řádové a Tomáše Mašína čerpá z žánru akčních filmů, pro který jsou typické emocionálně vypjaté a násilné scény. Ukázky z dobových trháků jsou doplněny o obrazové efekty a sestřihány způsobem, který dohání specifika žánru akčních filmů ad absurdum. Výsledná vizuální smršť tak záměrně eskaluje, a tím i zlehčuje dramatickou působnost původních záběrů.

biografie

Elen Řádová studovala v první polovině 90. let na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliérech Aleše Veselého, Michaela Bielického a Milana Knížáka. Svou uměleckou tvorbu prezentovala na řadě výstav, jako například Ženské domovy (1992, 1994). Pod jménem Babe LN se stala součástí porevoluční taneční scény, vystupovala jako DJka a od roku 2000 působí na Radiu 1.

Tomáš Mašín absolvoval studium na Akademii výtvarných umění v Praze v roce 1993 a patří tak k první generaci studentů Ateliéru nových médií. Po ukončení studia se podílel na mnoha multimediálních projektech, zahraničních videoklipech, reklamách a krátkých filmech. Jako producent, scenárista a režisér debutoval celovečerním filmem 3 sezóny v pekle (2009).

více o filmu

režie: Tomáš Mašín, Elen Řádová
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms