Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

25. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Lydia Lunch – Válka nikdy neskončila
play
Lydia Lunch – Válka nikdy neskončila

Lydia Lunch – Válka nikdy neskončila

režie: Beth B
originální název: Lydia Lunch – The War Is Never Over
země: Spojené státy
rok: 2019
délka filmu: 78 min.

synopse

Jak proměnit trauma v precizní a rozlícený feministický rock? Strhující portrét post-punkové básnířky ukazuje úzkou vazbu radikální tvorby na utopická očekávání společenské změny. Výborně ukazuje přímost Lydie Lunch, která se nebojí mluvit ani o sexuálním zneužití v dětství.

 
Zdravice režisérky filmu Beth B

biografie

Beth B (1955) je filmařka věnující se avantgardní, dokumentární i hrané filmové tvorbě. V sedmdesátých a osmdesátých letech byla spolu se svým manželem Scottem B spojována s avantgardní scénou No Wave. Mezi její filmy patří Salvation! Have You Said Your Prayers Today? (1987), Two Small Bodies (1993) nebo Exposed (2013). Ve své tvorbě se zabývá přeformulováním konceptů spojených s tělem a myslí a ženským problémům. 

více o filmu

režie: Beth B
hrají: Lydia Lunch, Nicolas Jaar, Thurston Moore, Donita Sparks, Kembra Pfahler, Jim Thirlwell, Ron Athey, Carlo McCormick, Richard Kern, Jim Sclavunos, Bob Bert, Weasel Walter, Tim Dahl
producent: Beth B
kamera: Peter Gordon
střih: Beth B
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt