Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

25. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Matchmakers

Matchmakers

originální název: Matchmakers
země: Belgie
rok: 2018
délka filmu: 60 min.

synopse

Show se řídí heslem: výběr svého partnera nechte svým přátelům, protože ti vás znají nejlépe. Skupiny přátel organizují tři rande svému nic netušícímu kamarádovi. Každé rande dopředu plánují a následně sledují prostřednictvím skrytých kamer. Po závěrečném odhalení je již pouze na něm, se kterým ze tří potenciálních partnerů se vydá na romantický výlet.

biografie

Roses Are Blue je belgická produkční společnost, která se zaměřuje především na produkci pro televizi, digitální platformy a sociální média. Za show Matchmakers byla nominována na cenu FRAPA.

další filmy v sekci

noimage
FilmSENÁTOR je portrétem muže, který se stal synonymem antikomunismu a symbolem začátku studené války. Dokudrama prolíná řadu neznámých archivních materiálů s dramatizací jeho života. Scénář, který vzešel z několikaleté výzkumné práce, se McCarthyho osobnost snaží ukázat co nejkomplexněji: sledujeme jeho cestu k moci, kruciální demagogické období i pád zastavený předčasnou smrtí.

Skutečný Američan - Joe McCarthy

Lutz Hachmeister
Německo / 2011 / 105 min.
sekce: Reality TV
Východoevropská premiéra
noimage
SérieBOHATSTVÍ představuje skupinu newyorských manželek, které balancují mezi kariérou a úlohou matky, manželky a hospodyně. Cílevědomé ženy ukazují, co je udržuje ve společenské vrstvě, kde jsou peníze a společenské postavení smyslem života. Podnikají, žijí v luxusních bytech, mají bohaté milence, rády se zapojují do charitativních akcí a chůvy s jejich dětmi mluví jen francouzsky.

Ty pravé hospodyně z NY

Manny Rodriguez
Spojené státy / 2008 / 45 min.
sekce: Reality TV
Evropská premiéra
Tohle doma nezkoušejte
Zkuste polít oblečení benzínem a dát ho do pračky – výbuch zaručen! Za účelem předvedení přísně vědeckých pokusů obětují moderátoři německé verze tohoto oblíbeného formátu původem z Norska nejen domácí spotřebiče, ale vyhodí klidně do vzduchu celý dům. Dramatizace výbuchů zpomalením záběrů ze třech různých kamer působí na skrytou destruktivní touhu diváka až hypnoticky.

Tohle doma nezkoušejte

Alexander von Eisenhart-Rothe, Martin Przyborowski
Německo / 2012 / 30 min.
sekce: Reality TV
Česká premiéra
Cesta ze dna
V roce 2013 bylo u nás nejvíce lidí bez práce v novodobé historii. Skoro 600 000 nezaměstnaných, většinou žen, se ocitlo na dně. Šest z nich dokumentaristka Veronika Sobková sleduje řadu měsíců. Najdou si práci i v regionech, kde žádná není? Ludmila, Katka, Bára, Martina, Soňa a Šárka. Osmidílný dokumentární seriál mapuje palčivou společenskou situaci v regionech s nejvyšší nezaměstnaností skrze příběhy žen, které se nevzdaly.

Cesta ze dna

Veronika Sobková
Česká republika / 2014 / 45 min.
sekce: Reality TV
Světová premiéra
Domeček z karet
Na úpatí Lužických hor leží obec Jiřetín pod Jedlovou. Stojí tu dům, v němž nalézají útočiště opuštěné maminky s dětmi. Seriál vypráví příběh tří dívek, které se přibližují okamžiku, kdy by měly domov opustit a vydat se na vlastní cestu životem. Během několika měsíců sledujeme Věrku, Martinu a Šárku, jak se dokáží vyrovnat se znevýhodněním, které jim dětství, prožité v nezvykle chráněném prostředí, připravilo.Dokumentární seriál o životě v azylovém domě na severu Čech.

Domeček z karet

Jan Reinisch
Česká republika / 2013 / 26 min.
sekce: Reality TV
noimage
Kanadská verze úspěšného australského formátu. Šest Kanaďanů s různými názory na původní obyvatele Severní Ameriky, většinou ale s předsudky, se vydává v doprovodu kamer na nezapomenutelnou dvacet osm dní dlouhou cestu, během níž zjistí, jak vypadá každodenní život takzvaných first nations v různých částech země, včetně Yukonu. 
osobní program

First Contact - Season 2, Ep.01

Kanada / 2019 / 45 min.
sekce: Reality TV
noimage
FilmVÁLKA rozvíjí na základě plánů NATO a Varšavské smlouvy scénář událostí, které končí třetí světovou válkou. Na konci roku 1989 střídá Gorbačova zastánce tvrdé linie a napětí mezi dvěma bloky se rychle stupňuje. Žánr dokumentární fikce zcela jinak nakládá se skutečným archivním materiálem, aby rozbil předem daná nazírací a hodnotící schémata.

Třetí světová válka

Robert Stone
Německo / 1998 / 94 min.
sekce: Reality TV
Česká premiéra
Televize vás vidí
Zatímco se díváte na televizi, ona se dívá na vás. Britská dokumentární série nabízí pohled do obýváků, kuchyní, ložnic i dětských pokojů těch, kdo pravidelně usedají před televizní obrazovky. Pořad získal BAFTA TV Award za nejlepší reality show.

Televize vás vidí

Tom Hutchings, Kayleigh Damen, Jon Cahn, James Bainbridgr
Velká Británie / 2013 / 39 min.
sekce: Reality TV
Česká premiéra
noimage
SérieZASTUPITELÉ sleduje politiky vstupující do problematických míst, kde musejí reagovat na konkrétní situace a přímo se vyrovnávat s problémy svých voličů. Série podporuje vazbu mezi občany a politiky, není jenom o řešení problémů (paneláky, chudí lidé), ale o základní jistotě, že občané mohou řadu věcí ve svém nejbližším okolí změnit díky voleným zástupcům.

Poslanci do paneláku

Joanna Burge
Velká Británie / 2010 / 48 min.
sekce: Reality TV
Mezinárodní premiéra
Robinsonův ostrov
Na opuštěném ostrově je vysazeno 18 soutěžících, kteří se postupně vyřazují hlasováním. Potýkají se s nedostatkem potravy a fyzicky náročnými úkoly, v nichž soupeří o jídlo, vybavení k přežití a imunitu před vyřazením. Výhrou v soutěži, jež vyžaduje sílu i taktické uvažování, je finanční odměna.

Robinsonův ostrov

Lucie Matějíčka Sehnalová, Jiří Volek
Velká Británie, Česká republika / 2017 / 45 min.
sekce: Reality TV
Provedu: Přijímač
Jak vypadá výcvik v dnešní české profesionální armádě, zachycuje dokumentární snímek o skupinách rekrutů, kteří se účastní vstupního kurzu, jenž rozhodne o jejich přijetí. Observační dokument ukazuje každodenní vojenský dril i to, jak se proměňuje myšlení a chování „civilů“, kteří ho podstupují.Vedoucí projektu: Pepe RafajNámět: Pepe Rafaj, Radim Špaček

Provedu: Přijímač

Benjamin Tuček, Markéta Ekrt Válková
Česká republika / 2017 / 40 min.
sekce: Reality TV
Na víkend do minulosti
Reality show nechává čtyřčlennou britskou rodinu cestovat v čase a po jeden týden zažívat konkrétní dekádu (od 50. let po fiktivní budoucnost) optikou „života jedné domácnosti“. Zábavná sociokulturní sonda plynule přechází mezi módou, technologií a politikou aneb „Co znamenaly vysavače pro ženy a hypotéky pro střední třídu“.

Na víkend do minulosti

Tom McCarthy
Velká Británie / 2016 / 60 min.
sekce: Reality TV
Východoevropská premiéra
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Creative Europe
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt