28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Modlitba za Armagedon
play
Modlitba za Armagedon
Modlitba za Armagedon
Modlitba za Armagedon

Modlitba za Armagedon

režie: Michael Rowley, Tonje Hessen Schei
originální název: Praying for Armageddon
země: Norsko
rok: 2023
délka filmu: 96 min.

synopse

Snímek odhaluje mechanismy stojící za oslabováním demokratických principů ve Spojených státech skrze evangelický fundamentalismus. Náboženské skupiny a populární televizní pastoři hlásají příchod konce světa přesně tak, jak se píše v Bibli. Jeho počátky přitom vidí v koronavirové krizi, nepokojích na Blízkém východě i potenciálním rozvoji práv LGBTQIA+ lidí. Zkoumání vlivu náboženského fundamentalismu na přední politické činitele a činitelky a jejich zahraniční politiku přitom vyvolává nepříjemnou otázku: co se stane, když proroci konce světa našeptávají politikům, kteří mají moc jej uskutečnit?

Modlitba za armagedon je sama o sobě přesvědčivým, oči otevírajícím Zjevením, odhalující dosud nepředstavitelný rozsah politického šílenství, které by svěřilo budoucnost lidem, kteří vůbec nechtějí, aby nějaká budoucnost existovala.“ — Jessica Kiang

Zdroj citátu: Variety

biografie

Tonje Hessen Schei je norská režisérka, producentka a scenáristka. Studovala sociální antropologii a je absolventkou filmové produkce. Za svou tvorbu obdržela několik ocenění. Michael Rowley je americký dokumentarista, kameraman a střihač. Jeho dokument Hurdle (2017) získal nominaci na Dallas International Film Festival.

více o filmu

režie: Michael Rowley, Tonje Hessen Schei
producent: Christian Aune Falch, Torstein Parelius
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms