Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

25. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Naked Attraction

Naked Attraction

originální název: Naked Attraction
země: Velká Británie
rok: 2016
délka filmu: 50 min.

synopse

Moderní pojetí rande je dle tvůrců tohoto konceptu příliš složité, a proto se rozhodli výběr zjednodušit a jít k potenciálním partnerům tak blízko, jak je to jen možné. Nabízejí provokativní dating show, ve které si její účastníci vybírají své protějšky pouze podle detailů jejich nahého těla včetně pohlavních orgánů.

biografie

All3Media je sdružení 28 společností, jejichž tvorba pokrývá celou řadu televizních formátů, od televizních dramat až po zábavné reality show. Pořady jsou vysílány na množství platforem a řada z nich obdržela některou z cen, jako je BAFTA či EMMY.

další filmy v sekci

Historie a současnost Late Night Shows
Tematický prostor věnovaný historii a současnosti typického amerického televizního žánru, který byl a je kopírován po celém světě. Late Night Show má své kořeny již na konci padesátých let, a řada diváků nejen v USA dobře zná s ní spojené velké hvězdy jak minulosti – Johnnyho Carsona, Jay Lena nebo Davida Lettermana – tak i současnosti, jako jsou Seth Meyers, Jimmy Fallon, Stephen Colbert či John Oliver.Téma představí:Milan Kruml

Historie a současnost Late Night Shows

90 min.
sekce: Reality TV
Televize vás vidí
Zatímco se díváte na televizi, ona se dívá na vás. Britská dokumentární série nabízí pohled do obýváků, kuchyní, ložnic i dětských pokojů těch, kdo pravidelně usedají před televizní obrazovky. Pořad získal BAFTA TV Award za nejlepší reality show.

Televize vás vidí

Tom Hutchings, Kayleigh Damen, Jon Cahn, James Bainbridgr
Velká Británie / 2013 / 39 min.
sekce: Reality TV
Česká premiéra
Zvláštní vyšetřování
„Čapí hnízdo“ je kauza, v níž figuruje český premiér Andrej Babiš. Mezi klíčovými aktéry kauzy byl i premiérův-podnikatelův syn, kterého se policie dva roky marně snažila najít a vyslechnout. Reportéři Zvláštního vyšetřování, originálního pořadu Televize Seznam, Sabina Slonková a Jiří Kubík pětatřicetiletého Andreje Babiše mladšího vypátrali a vyzpovídali. 

Zvláštní vyšetřování

Česká republika / 2018 / 34 min.
sekce: Reality TV
Neboli
Reportáže Václava Dolejšího, který sleduje zblízka, jak politici vábí voliče. Zkušený politický reportér a komentátor natáčí videa co nejblíže politikům a ukazuje je v situacích mimo parlament nebo oficiální tiskové konference. V režii Jana Strejcovského, s originální reportážní kamerou Patrika Balónka a výjimečným střihem Alana Sýse Dolejší zaznamenal například typický záchvat sebestředného řeporyjského starosty Pavla Novotného, aukci obrazů Jaroslava Faltýnka, klid Karla Schwarzenberga uprostřed pandemie nebo rozhodování Miloše Vystrčila, zda letět na Tchaj-wan.
osobní program

Neboli

Jan Strejcovský
Česká republika / 2020 / 80 min.
sekce: Reality TV
Není nad domov
Fiktivní televizní kvíz Není nad domov představuje pět imigrantů, kteří po mnoha letech strávených v Holandsku musí opustit své přátele, partnery, studia i zaměstnání, protože jim byla zamítnuta žádost o azyl. Jako děti utekli ze zemí, kde vládne nesvoboda, teď se vracejí zpátky a na cestu mohou vyhrát čtyři tisíce eur nebo věcné ceny. Snímek kritizuje předsudky a byrokratické průtahy, které holandský systém klade do cesty přistěhovalcům.  

Není nad domov

Wilfred Drechsler
Nizozemsko / 2011 / 50 min.
sekce: Reality TV
Česká premiéra
Heinz-Christian Strache – Ibiza video
Šéf rakouských svobodných (FPÖ) Heinz-Christian Strache si před rakouskými parlamentními volbami v roce 2017 domlouval s domnělou rodinou ruského oligarchy podporu výměnou za protislužby. Ukázalo to tajně natočené video. Základní otázka novinářské etiky zní, zda je ve veřejném zájmu vůbec přípustné vyprovokovat situaci a natáčet ji skrytou kamerou.

Heinz-Christian Strache – Ibiza video

Německo / 2019 / 6 min.
sekce: Reality TV
Česká premiéra
noimage
FilmSENÁTOR je portrétem muže, který se stal synonymem antikomunismu a symbolem začátku studené války. Dokudrama prolíná řadu neznámých archivních materiálů s dramatizací jeho života. Scénář, který vzešel z několikaleté výzkumné práce, se McCarthyho osobnost snaží ukázat co nejkomplexněji: sledujeme jeho cestu k moci, kruciální demagogické období i pád zastavený předčasnou smrtí.

Skutečný Američan - Joe McCarthy

Lutz Hachmeister
Německo / 2011 / 105 min.
sekce: Reality TV
Východoevropská premiéra
Cesta ze dna
V roce 2013 bylo u nás nejvíce lidí bez práce v novodobé historii. Skoro 600 000 nezaměstnaných, většinou žen, se ocitlo na dně. Šest z nich dokumentaristka Veronika Sobková sleduje řadu měsíců. Najdou si práci i v regionech, kde žádná není? Ludmila, Katka, Bára, Martina, Soňa a Šárka. Osmidílný dokumentární seriál mapuje palčivou společenskou situaci v regionech s nejvyšší nezaměstnaností skrze příběhy žen, které se nevzdaly.

Cesta ze dna

Veronika Sobková
Česká republika / 2014 / 45 min.
sekce: Reality TV
Světová premiéra
Secret Mayor
Starostové z několika nizozemských měst přicházejí s poměrně netradičním řešením problémů. Za pomoci skrytých kamer se maskovaní jako novináři či noví sousedé infiltrují do jednotlivých místních komunit. Chtějí tak pochopit jejich smýšlení, aby mohli snáz řešit problémy sužující jimi spravované město.

Secret Mayor

Nizozemsko / 2019 / 60 min.
sekce: Reality TV
Česká premiéra
Made in Chelsea
Made in Chelsea sleduje londýnskou zlatou mládež, její vztahy a nákladný životní styl. Spolu s pořady jako The Only Way is Essex je tento program dalším britským reprezentantem jedné z odnoží reality TV, někdy nazývané „dramality“: Skuteční aktéři a jejich skutečné vztahy se dostávají do předem scenáristicky navržených situací, jsou snímány jako hrané drama a pohybují se tak na pomezí reality show a soap opery.  

Made in Chelsea

John Howlett, John Pereira
Velká Británie / 2011 / 47 min.
sekce: Reality TV
Matchmakers
Show se řídí heslem: výběr svého partnera nechte svým přátelům, protože ti vás znají nejlépe. Skupiny přátel organizují tři rande svému nic netušícímu kamarádovi. Každé rande dopředu plánují a následně sledují prostřednictvím skrytých kamer. Po závěrečném odhalení je již pouze na něm, se kterým ze tří potenciálních partnerů se vydá na romantický výlet.

Matchmakers

Belgie / 2018 / 60 min.
sekce: Reality TV
Česká premiéra
Pravdivé selfie
Ve světě sociálních sítí, kde si každý buduje dokonalou verzi vlastního já, se mnoho lidí nikdy necítilo osamělejší. Osm mladých lidí se snaží vypořádat se svými psychickými problémy – od poruch spánku po deprese – jak během skupinových terapií, tak prostřednictvím video-deníčků, které si sami natáčejí.

Pravdivé selfie

Stefan Faldbakken
Velká Británie, Dánsko / 2015 / 60 min.
sekce: Reality TV
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Creative Europe
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt