28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
pliii
play
pliii
pliii
pliii

pliii

režie: Tina Frank
originální název: pliii
země: Rakousko
rok: 2021
délka filmu: 4 min.

synopse

Imerzivní, barvitý obraz experimentálního snímku rakouské autorky Tiny Frank nás vtahuje do nitra záře zhasínající žárovky. Doprovází jej nekompromisní zvukový podkres evokující elektrický výboj. Ten se stal také součástí digitálního alba Get This, které je poctou skladateli elektronických děl Peterovi Rehbergovi.

„Tina Frank, blízká spolupracovnice Petera Rehberga, který zemřel v roce 2021, pokračovala v iii, jejich společném projektu z roku 1996, společně s pliii. Audiostopa je dílem General Magic, Rehbergových spolupracovníků. Jde o zdrojový akustický materiál, který je složen z vysokofrekvenčních zvuků vydávaných LED lampou, zkoumání vnitřního života předmětu každodenní potřeby připomíná legendární projekt Fridge Tracks, jenž vznikl ve spolupráci s Rehbergem a v němž se za hudbu vydával bručivý zvuk lednic.“ (Shilla Strelka)

---
Zdroj citátu: https://www.sixpackfilm.com/en/catalogue/2770/

biografie

Tina Frank (* 1979) je rakouská umělkyně a grafička, která přednáší na Univerzitě umění a designu v Linci. Je rovněž zakladatelkou grafických společností U.R.L. a Design by Frank Scheikl. Její tvorbu charakterizují krátké, formálně odvážné snímky s využitím výrazného elektronického zvuku.

více o filmu

režie: Tina Frank
producent: Tina Frank
hudba: General Magic
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Creative Europe Media
Město Jihlava
Kraj Vysočina
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms