26. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Povinné školení
play
Povinné školení

Povinné školení

režie: Patrick Tarrant
originální název: Mandatory Training
země: Velká Británie
rok: 2021
délka filmu: 10 min.

synopse

Krátká sociálně kritická mozaika, natočená na 16mm film, sleduje, jak moc se proměnilo společenské smýšlení za poslední dekády a zda jsou rovnost a diverzita v západní společnosti již samozřejmostí, nebo se stále jedná o prázdné pojmy. Film Patricka Tarranta staví do juxtapozice výstřižky z bělošských magazínů minulého století a robotické audiorepliky z online školení o rovnosti, inkluzi a diverzitě pro současné zaměstnance.

 

„Povinnou průpravu lze vnímat jako nelibou reakci na situaci, kdy jsou lidé nuceni absolvovat počítačovou průpravu a testy na různou škálu témat – od těch banálních až po ideologická. Když například špatně odpovíte na otázku týkající se rasy nebo genderu, můžete, dle dané příručky, test opakovat tak dlouho, dokud ho nevyplníte správně.“

biografie

Režisér a badatel Patrick Tarrant (1969) pochází z australského Melbourne a působí jako pedagog na London South Bank University. Psal o portrétech významných filmařů, jako jsou Pedro Costa či Ben Rivers, ale natočil i několik meditativních a esejistických snímků čerpajících z atmosféry měst a městských periferií (The Take-Up, 2014; Chvějící se obr, 2016).

více o filmu

režie: Patrick Tarrant
producent: Patrick Tarrant
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Kudy z nudy