28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Představte si mír
Představte si mír
Představte si mír

Představte si mír

režie: Michael Rogosin
originální název: Imagine Peace
země: Spojené státy
rok: 2019
délka filmu: 79 min.

synopse

Takřka 50 let poté, co Lionel Rogosin natočil film Arabsko-izraelský dialog, se jeho syn vrací ke stejnému tématu. Pátrání v otcových stopách jej jedním směrem vysílá za přáteli a spolupracovníky účastníků tohoto nevšedního natáčení. Druhá cesta pak vede na místa diskutovaných historických i soudobých sporů. Zde se režisér snaží zdokumentovat, kam se vyvinula komplikovaná situace od doby, kdy spolu Amos Kenan a Rašíd Husajn debatovali v New Yorku. Zda se z odvážně pronášených slov o míru a přátelství mezi dvěma národy sdílejícími jeden stát opravdu stala žitá realita.

„Lionel Rogosin zjevně našel inspiraci v americkém optimismu a víře, že lze vyřešit každý konflikt. Jeho syn Michael následuje v otcových šlépějích a snaží se porozumět, jestli je něco takového dnes možné.“ (Hillel Schenker)

---
Zdroj citátu: https://festival.ilcinemaritrovato.it/en/film/imagine-peace/

biografie

Michael Rogosin (* 1958) působí spolu se svým bratrem Danielem v čele organizace Rogosin Heritage, spravující a propagující dílo jejich otce Lionela. I ve své vlastní filmové tvorbě Michael navazuje na odkaz svého otce a vytváří jakési novodobé pandány k jeho dnes již legendárním dílům.

více o filmu

režie: Michael Rogosin
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms